abone ol: Makale | Yorum

Adem Peygamber

0 yorum
Adem Peygamber

 

Okul öncesi için pek tatlı, kısa bir Adem Peygamber hikayesi. Allah’ın kainatı, dünyayı yaratması ile başlıyor kitap. Kurgudan ziyade anlatı tarzında. Dünyadan sonra “tüm bu güzelliklerden daha güzel olan” ilk insan yaratılıyor ve Allah (cc) ona bütün isimleri öğretiyor. Ardından ona arkadaş olsun diye Havva yaratılıyor.

Adem (as) ve Havva validemizin dünyaya gönderilmelerine de değinilmiş kitapta. Sadece yaklaşmamaları gereken bir ağacın meyvesinden yedikleri için.. Ceza vs gibi ifadeler yok. Fakat yine de çocuklar için neden gönderildikleri biraz meçhul kalmış olabilir diye düşündüm.

Dünyaya gönderildikten sonra da dünyadaki güzelliklere iyi davranıyor Hz. Adem ve Hz. Havva. Kabe yapılıyor, evler yapılıyor, dünya mamur ediliyor. İnsanlar artıyor, ve Hz. Adem’i hep hayırla hatırlıyorlar.

Kısa metni, güzel resimlemeleri ile okul öncesi için fazlalıklardan uzak güzel bir ilk insan hikayesi. Multimbem’den okuduğumuz diğer kitaplar gibi iki dilli, Türkçe ve İngilizce. Acaba Türkçe ve Arapça kitaplar da yayınlarlar mı? Şimdiden iyi okumalar.

 

Adem Peygamber

Prophet Adam

Yazan: Zeynep Akyıldız

Resimleyen: Hüseyin Sönmezay

1.Baskı Şubat 2018, Multibem

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: