abone ol: Makale | Yorum

Beni Korkutan Ne?

0 yorum
Beni Korkutan Ne?

 

 

 

 

 

 

Büyümenin zorlu basamaklarından biri de korkularımızla başa çıkmayı öğrenmek durumunda kalmamız. Siz de hatırlar mısınız aynı bu minik leopar gibi, küçükken büyüklerin hiç korkmadığını, abimizin, ablamızın ne kadar da cesur olduğunu zannederiz. Sanki bu iyice korkak hissetmemize yol açar.

 

 

Beni Korkutan Ne? kitabı, Tübitak’ın seri halinde yayımladığı eserlerden biri. Zihnimizde hayvanlar dünyasının cesareti ile öne çıkacak üyelerinden biri olan leoparlar var kitapta. Minik bir leoparın korkularını ve onun bu korkuları ile alay eden, onu daha fazlası için kendince cesaretlendiren abisini görüyoruz. Hızlı koşmak, yükseğe tırmanmak, derin suda yüzmek… hepsi minik leopar için yeterince edişe barındıran işlerdir. Fakat abisi, annesi ve babası için değil.

Anne yüreği şefkatle çocuğunun kişiliğini yoğuruyor 🙂

 

Neyse ki şefkatli annenin durumu fark etmesi ile bütün aile kendisine destek olur ve aslında herkesin korktuğu bir şeyler olduğunu ve bunun normal olduğunu minik leoparımız öğrenir. O gece rüyasında çok cesur bir leopar olduğu ile ilgili rüyalar görür.

Kitabın, kaliteli baskısı, güzel resimleri ve tatlı hikayesi ile korku sorunu yaşayan minikler için iyi bir “başkları da varmış!” kitabı olacağını söyleyebiliriz.

Kitabın sonunda bu serinin kitaplarında olduğu gibi yetişkinler için çeşitli yönlendirmeler var.

Korkularımızı kabullenip, onları korkutabildiğimiz günler, iyi okumalar dilerim.

 

Beni Korkutan Ne?

What Make Me  Scared?

Yazan: Heidi Howarth

Resimleyen: Daniel Howarth

Çeviren: Ekrem Emre Sezer

Tübitak Bilim Kitapları

1.Baskı 2013

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: