abone ol: Makale | Yorum

Beni Ne Renk Sevdin Anne?

0 yorum
Beni Ne Renk Sevdin Anne?

 

Çocukların akıllarını kurcalayan bir soru/nun peşinden etrafı ne kadar dağıtabileceğini bilirsiniz. Sevgili Tuğba Akbey bir keresinde, küçük kızının odayı denize çevirme girişimlerinden bahsetmişti. Kova kova su ile yapmış elbette bu işi 🙂 Beni Ne Renk Sevdin Anne? sorusu da hikayedeki küçük kızımızın aklına takılıyor ve renklerin peşinden gitmeye başlıyor.

Beni Ne Renk Sevdin Anne, yazarı da çizeri de aynı isimli kitaplardan. Yazar, çizerlik yeteneğini de konuşturmuş. Açıkçası kitaba başlarken bu kadar eğleneceğimi düşünmemiştim. Küçük kahramanımızın renklerin peşinde gidiş şekli, o çocuk ruhuna çok uygun bir tarzda. Üstelik kitabın sonuna kadar ha yakalandı ha yakalanacak heyecanı da okuru diri tutuyor 🙂 Neyse ki pek neşeli, sevecen bir anne ile karşı karşıyayız. Onca dağınıklığa rağmen sükunetini bozmadığı gibi, kızının sorusunu da pek güzel cevaplıyor.

Beni Ne Renk Sevdin Anne, gökkuşağının yedi renginden yola çıkıp, annesinin sevgi rengini bulmaya çalışan, rengarenk bir hikaye. Okul öncesi çocukları için renklerin öğretilmesinde de işe yarayacaktır. Ayrıca eminim, kitaptaki metod uygulanarak pek tatlı etkinlikler de yapılabilir. Ortalık biraz dağılır belki ama keyifli olacağı kesin.

Şimdiden iyi okumalar.

 

Beni Ne Renk Sevdin Anne?

Yazan ve Resimleyen: Gülşen Arslan Akça

Kasım 2018

Timaş Çocuk, 3+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: