abone ol: Makale | Yorum

Benim Güzel Kelimelerim

0 yorum
Benim Güzel Kelimelerim

Kültürümüzün olmazsa olmaz parçalarından bazı kelimeler vardır. Onlardan 6 tanesi, 6 kitap olarak masamızda bugün. Benim Güzel Kelimelerim çocuklarımıza hayatımızdaki bu 6 kelimenin, Sübhanallah, Elamdülillah, Allhuekber, Bismillah, Maşallah, İnşallah kelimelerinin nasıl yer aldığını gösteriyor, fark ettiriyor.

Kitaplarda Erdem ve ailesinin hayatını konuk oluyoruz. Bu güzel kelimeler günlük hayatımızda eksilmez bir yere sahip olduğu için konular da epey çeşitli. Kah yavru kedilere yardım edilen bir kurgu okuyoruz, kah Mescid-i Aksa çıkıyor karşımıza, kah bir aile ziyareti. Erdem’in geniş ailesi, arkadaşları ile tatlı, okuması keyifli, küçüklerin seveceği hikayeler vücut bulmuş, renklenmiş.

Bilirsiniz kelimeler, duygu ve düşüncelere, onlar davranşlara, davranışlar değere, değerler kaderimize dönüşür, derler. Kelimelerin önemine, iyiyi ve güzeli konuşmanın etkisine hep inandın, gerçekliğini gördüm. Benim Güzel Kelimelerim çocuklarımıza bu güzel kelimeleri sevdirecek tatlı bir hikaye seti.

Kitapları pek çok eserin yazarı ve çizeri olan Nur Dombaycı resimlemiş.

Her kitabın sonunda farklı tarzlarda 6 etkinlik var. Etkinliklerin kimi çocuklara yönelik, kimi yetişkinlerin kitabı okuduktan sonra çocuğa yöneltebileceği türden.

Şimdiden iyi okumalar.

Benim Güzel Kelimelerim-6 Kitaplık Set

Sübhanallah, Elhamdülillah, Allhuekber, Bismillah, Maşallah, İnşallah

Yazan: Sema Çelem

Resimleyen: Nur Dombaycı

1.Baskı 2018, Ankara

DİB Yayınları, 5+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: