abone ol: Makale | Yorum

Beyaz Bulut 22

0 yorum
Beyaz Bulut 22

 

 

Fantastik kapağında, muhtemelen okuduğu masalın öğeleri ile etrafı çevrilmiş bir kız çocuğu gördüğümüz Beyaz Bulut, 22. Sayısı ile okuyucularına merhaba dedi! Bu güzel kapak resmi Nur Dombaycı tarafından çizilmiş.

Şiir, hikaye, masal, çizgi romanları ile Beyaz Bulut her zamanki gibi doyurucu bir okuma keyfi vaat ediyor. Hem bahar hem de yaklaşan Ramazan dergi sayfalarında kendini belli etmiş.

Tahta Kılıç ve Dünyayı Kurtaran Çocuk derginin önemli çizgi dizilerinden. Günümüz çocuklarının gözünü boyayan ne varsa, bir bir maskelerini düşürüyorlar bence. Bizim geleneğimizin masallarında bulduğumuz bazı değerleri çizgi dili ile ve gayet kısa, öz olarak veriyorlar.

Ayşe Sevim kaleminden karınca ve ağustos böceğinin farklı bir yorumunu kaleme almış. Bu iki arkadaşın mutlu sona kavuşması bizi de rahatlatıyor.

Hans Wilhelm’den Dev Dağı adlı kısa masal çevrilmiş. Masallarda haksızlık eden devlerin, akıl gücü ile alt edilmesi ve kimsenin zarar görmemesi ne kadar da hoşuma gidiyor.

Dergide resfebe şeklinde hazırlanmış bir günlük de yer alıyor biliyorsunuz. Geçenlerde bu bölümü epey konuştuk arkadaşlarla. Görünen o ki, kim daha hızlı okuyabiliyorsa, diğerine hava atıyor. Siz okuyabiliyor musunuz, hava atacak kadar kısa zamanda?

Dergide burada adını anamadığımız nice güzel metin sizi bekliyor. Şimdiden iyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: