abone ol: Makale | Yorum

Cemil Dede Namaz Dualarını Anlatıyor

0 yorum
Cemil Dede Namaz Dualarını Anlatıyor

 

Bugünün Ramazan Kitaplığı’nda Cemil Dede var. Dedemiz, namaz dualarını anlatıyor. Bende her dua için bir hikaye kitabı var. Daha sonra bu hikayeler birleştirilip, tek bir kitap olarak satışa sunuldu.

Elimdekiler Salli-Barik ve Ettehiyyâtü dualarını anlatan kitaplar. Sübhaneke ve Rabbena dualarını anlatan kitapla da mevcut. Dediğim gibi, artık hepsi tek bir kitapta okuyucusunu bekliyor.

Cemil Dede, çocukları seven, yardımsever bir dede. Aile bireyleri de tanıdıkları da onun sohbetinden keyif alıyorlar. Cemil Dede, çocuklara namazsa okuduğumuz duaları öğretiyor bu kitaplarda.

Hayatın içinden kurgular var metinde. Birinde Ramazan ayında kumanya dağıtılıyor, diğerinde bir kandil programında çocuklardan biri ilahi korosunda yer alıyor. Bu kurgu içine yedirilmiş duaların öğretilmesi işi de. Hem okunuşları hem de manaları üzerinden gitmiş bu anlatım.

Diyanetin satış sitesinde 6-10 yaş için tavsiye edilse de, 7+ diyeceğim ben. Hem dil, hem bazı kelimeler ve akış için. Yaz kursları vakti geliyor. Duaları ezberleyen çocuklara bu gibi hikayelerle destek olabilirsiniz.

Şimdiden iyi okumalar.

 

 

Cemil Dede Namaz Dualarını Anlatıyor

Yazan: Mehmet Nezir Gül

Resimleyen: Osman Turhan

2.Baskı 2012

Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları

Trackbacks/Pingbacks

  1. Cemil Dede Namaz Surelerini Anlatıyor-Çocuklar Okuyor - […] Cemil Dede Namaz Dualarını Anlatıyor paylaş   […]
  2. Cemil Dede Namaz Surelerini Anlatıyor-Çocuklar Okuyor - […] namaz dualarını sizlere sunduğumuz serinin namaz sureleri kitaplarından üçü var masada. Bakalım Cemil Dede […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: