abone ol: Makale | Yorum

Çiçekler Nasıl Büyüyor?

0 yorum
Çiçekler Nasıl Büyüyor?

 

Çiçekler Nasıl Büyüyor, çocukların sorabileceği güzel sorulardan biri. Aslında büyükler de bu gibi soruları unutmasa, çiçekler ve dünyamız, e tabi ki insanlar için de çok daha iyi olur bence.

Kitabımız kalın karton sayfalardan ve bol resimlerden oluşuyor. Resimlerin çoğu birer pencere şeklinde açılabiliyor. Böylelikle “bitkiler büyümek için neye ihtiyaç duyarlar?” yazan kısmı açtığınızda, resimdeki fıskiye su akıtmaya başlıyor ve siz de cevabı okuyabiliyorsunuz: “suya, güneş ışığına ve havaya”

Bitkilerin bölümleri, neden çiçekleri olduğu, çiçekler ölünce ne olacağı ve tohumlar üzerinden ve genellikle soru-cevap yöntemi ile okuyucu bilgilendiriliyor. Dört mevsim boyunca ağaçlara ne olduğu da iki sayfada anlatılmış. Ardından en büyük, en tuhaf, en kokulu bitkileri de görüyoruz ve kitap sona eriyor.

Her penceresinde ayrı bir cevap, farklı bir keşif ile bitkilerin büyümesi, gelişmesi, çoğalması adına tatlı bir serüven.

Benzer kitapları daha önce de tanıtmıştık. Fakat bu açılır kapanır pencere ile kitabın değişmesi çocuklara sürprizi bulma, kutuyu açma gibi isimledireceğimiz heyecanı yaşatacağı için epey ilgi çekici gelebilir.

Şimdiden iyi okumalar.

 

Çiçekler Nasıl Büyüyor?

Keşfedin, İlk Sorulara Cevaplar

Yazan: Katie Daynes

Resimleyen: Christine Pym

Tasarım: Suzie Harrison

İş Bankası Kültür Yayınları, 2017

3+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: