abone ol: Makale | Yorum

En Güzel Örnek Peygamberler

0 yorum
En Güzel Örnek Peygamberler

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın İnanıyorum Serisi‘nin altı kitabı var masamda. Sanırım grup olarak satılıyor fakat ben yine de teker teker ele almak, arşive o şekilde kayıt bırakmak istedim. İlk okuduğum En Güzel Örnek Peygamberler kitabı.

Kitapta babaanne ve dede ile yaşanan bir aileye konuk oluyoruz. Çocuklardan Emre’nin okulunda başlayan “Bir Bir Aileyiz” projesi ile, her aile üyesi okuduğu bir kitaptan, metinden aile üyelerine de bahsedecek, bu şekilde görüş alış verişi yapılacak, okunanlar üzerine sohbet edilecektir.

Bu uygulama inşallah pek çok eve yayılır. Kitapta bu projeyi arkadaşlarına anlatan nineye gelen tepkiler, maalesef pek çok evde geçerli. Evlerde artık (akıllı telefonların da etkisiyle) sohbet edilmiyor. Her evde en az 15 dakika gerçek bir sohbet imkanı olsa, toplum çok daha iyi olur diye düşünmeden edemedim.

İşte bu aile sohbetleri peygamber hikayelerinin anlatıldığı bir okula dönüşüverir. Adem peygamber, İbrahim peygamber, Eyüp peygamber ve son olarak Peygamber Efendimizden (as) bahsediliyor. Öyle bütün kronolojiyi aktarmak gibi bir derdi olmamış neyse ki yazarın. Güzelce, bir aile sohbetinde gibi anlatılıyor belli başlıklar.

Çizimler Osman Turhan’a ait. Harika.

Şimdiden iyi okumalar.

 

İnanıyorum Serisi

En Güzel Örnek Peygamberler

Yazan: Pervin Ayşe Yaşa

Resimleyen: Osman Turhan

Diyanet İşleri Başkanlığı

3.Baskı 2016

9+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: