abone ol: Makale | Yorum

Garip Bir Kuyruk

0 yorum
Garip Bir Kuyruk

Sanki bir hikayenin devamı gibi başladı bu defa Tilki Masalları’nın Garip Bir Kuyruk kitabı. İkinci kitabı okumadığım için onun devamı mı, yoksa böyle bir üslup bu tercih edilmiş bilmiyorum. İlk kitabını şurada okuduğumuz üç tilki kardeş, bu defa garip bir kuyruk görüyorlar çalıların arkasında. Sonra başlıyor tahminler…

Bizi biz yapan çok farklı özelliklerimiz var. Huylarımızı, alışkanlıklarımızı bir kenara bırakırsak, fiziksel olarak da hem çok benzer hem de çok farklıyız. Hepimizde kaş var ama farklı farklı. Parmaklarımız beşer beşer ama herkesinki kendine özel.

Moda, trend, özenti, taklit derken bu özelliklerimizi bazen sıradanlaştırıyor, herkesinki gibi göstermeye çalışıyoruz. Bu durum Garip Bir Kuyruk hikayesinde karşımıza çıkınca, ne kadar da iğreti bir durum olduğunu daha iyi görebiliyoruz. Ama kendi hayatımızda bazen, biz de garip kuyruklu olabiliyoruz galiba.

Bu defa üç tilki kardeş, garip kuyruğu, garip burnu, uzun kulakları olan, çalılık arkasındaki hayvanı merak ediyorlar. Onunla tanıştıklarında ise bu garip kuyruğa sebep olan durumu öğreniyorlar. Böylece garip kuyruklu arkadaşlarının bir sorununa da pek güzel ve kolayca çözüm buluyorlar.

Başkası olma, kendin ol, böyle çok daha güzelsin diyen tatlı bir hikaye. Yine Oya Diker’in güzel çizimleri ile masamızda duruyor.

Şimdiden iyi okumalar.

 

 

Garip Bir Kuyruk

Yazan: Şermin Çarkacı

Resimleyen: Oya Diker

Elma Çocuk

1.Baskı Nisan 2017

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: