abone ol: Makale | Yorum

Hadis Bahçesi

0 yorum
Hadis Bahçesi

 

Ramazan kitaplığının olmazsa olmaz hadis kitaplarında bugün Hadis Bahçesi kitabı var. Bir bahçe güzelliğinde çizimleri ile tam 35 hadis alınmış kitaba. Önce hadisin metni yer alıyor sayfada. Çocuklar için olduğundan kısa metinler seçilmiş. Fakat konular zengin….

 

Komşuya yardım etmek, öfkeyi yenmek, paylaşmak, cömertlik, acele etmemek, ırkçılık yapmamak, hayvanlara iyi davranmak, oruç vd… Hadis metninde sonra sıra hikayeye geliyor. Her hadis için kısa bir hikaye yazılmış. Hikayeye uygun tatlı çizimler iki sayfaya yayılıyor. Böylece görsel olarak da mutlu oluyor okuyucu.

    

Kitabın kapağında 4 Yaş ve Üzeri Değerler Eğitimi ibaresi mevcut. Hikayeleri bu gözle de okudum. Okul öncesi çocuklara anlatılabilecek, okunabilecek metinler çoğu. Fakat bazıları sanki o yaş grubu için çok iyi olmayabilir. Çocukların sonradan pişman oldukları bazı yaramazlık örnekleri içerdiği için. Mesela gece abisinin gömleğine mürekkep dökmek gibi 🙂 Örneklik teşkil ederse diye okul öncesine buraları değiştirerek okumak/anlatmak gerekebilir.

Şimdiden iyi okumalar.

 

Hadis Bahçesi

Çocuklara Konulu ve Resimli Bir Hadis Bir Hikaye

Yazan: Rıza Şemseddin

Resimleyen: Zehra Muhammed Ali

Nar Çocuk, 2015

4+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: