abone ol: Makale | Yorum

Hayat Sevince Güzel

0 yorum
Hayat Sevince Güzel

Geçmiş zaman olur ki… hayali cihan değer. İşte o hisle okudum kitabı. Şimdiki çocukların büyükanne ve dedelerinden dinleyeceği, belki babalarının da yetiştiği bir dönem. Köye gelen sinema ilk kez geldiği… Tanrı misafiri olan insanların, sorgusuz sualsiz eve kabul edildiği, ağırlandığı… Köye giden tek minibüsü kaçırdığınızda tek çarenin saatlerce yürümek ya da bir traktöre denk gelmek olduğu… Köyden ancak bir kişinin hacca gidebildiği ve dönüşte herkesin istikbale, onu karşılamaya çıktığı günler arasında gezdiriyor bizi yazar. Bir kızı deli gibi sevdiğiniz hatta onu seven başka biri ile kavgaya tutuşabildiğiniz ama kızın bundan haberinin hiç olmadığı günler…

Hayat Sevince Güzel, sevgi kadar merhamet, fedakarlık, cömertlik, sabırla hayatın ne kadar güzel olduğunu okuyucusuna anlatıyor. Bir çırpıda okunuveren hikayeler, ne kadar da derindeki telleri tıngırdatıyor. Pek çok hikayede, ah dedim, bu hikaye tam da adab-ı muaşeret, zarafet, görgü kuralları niyetine okunmalı çocuklarla, gençlerle… Bu vesileyle, bu dersleri veren eğitimciler için kitaba mim koymuş olayım. Zarafet dersleri yapıyorsanız, bu kitaba muhakkak göz atın.

Kitap 12 yılda 13 baskı yapmış. Gençlere, yaşadıklarından gördüklerinden, onlara ısrarla empoze edilenden daha farklı bir hayat olduğunu göstermek için oldukça hoş bir seçenek gibi duruyor.

Şimdiden iyi okumalar.

Hayat Sevince Güzel

Yazan: Ömer Sevinçgül

17.Baskı Mart, 2019

Carpe Diem Kitapları

153 sayfa, 12+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: