abone ol: Makale | Yorum

Hikayeler ve Etkinliklerle Değerler Eğitimi Seti I

0 yorum
Hikayeler ve Etkinliklerle Değerler Eğitimi Seti I

Kocaman bir seri var bugün masamda. Gerçekten kocaman. Hem kitapların boyutu büyük hem de tam 10 kitap ve kalın bir stanttan oluşuyor. Özellikle anaokulları için hazırlanıyor bu sistem. Çocuklara hikaye okumayı sevenlere de büyük kolaylık. Çünkü bilirsiniz, siz onlara kitap okurken, çocuklar ısrarla resimleri görmek isterler. Bu sistemde okurken, çocuğa dönük sayfada da hikayenin büyük boy resmi oluyor. Böylece okuduğunuz kısmı, çocuk resim üzerinden takip edebiliyor.

Set dediğim gibi değerler eğitimi üzerine. Her bir kitapta adalet, dürüstlük, şükür, sabır, sorumluluk vb temalar var. Hikayelerde kültürümüze ait sadakataşı, hasta evinin penceresine sarı çiçek koyulması vs gibi güzel örneklerin yer almasına; çevre bilincinin işlenmesine; karakterler arasında engelli bir çocuğun bulunmasına vs ayrıca sevindim.

Kitapları farklı yazarlar kaleme almış. Çizeri ise Murat Tanhu Yılmaz. Oldukça iyiler.

Set, özellikle okul öncesi eğitimi ile meşgul olanlara epey kolaylık sağlayacak gibi duruyor. Çünkü bir de, her kitabın sonunda oldukça zengin, farklı çeşitlerde etkinlik sayfaları mevcut. Eğitimciler yaşadı.

Şimdiden iyi okumalar.

Hikayeler ve Etkinliklerle Değerler Eğitimi Seti I

Editör: Zeynep Ulviye Özkan

Resimleyen: Murat Tanhu Yılmaz

Etkinlikler: Nilgün Güler

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2018

4+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: