abone ol: Makale | Yorum

Merhaba

0 yorum
Merhaba

 

İstanbul için akşam ezanları okunuyor ve evimdeyim. Bir zamanlar ise günümüzün çoğunun yolda geçtiği bir derse katılır ve bu saatlerde yollarda olurduk, yorgun argın.  O vakitler çocuk edebiyatı okumaları ve dersleri yapmak üzere iki haftada bir toplandığımız güzel dönemlerdi.

O derslerden, kimlerle nerede bu okumalara devam ettiğimiz ve hatta ne okuduğumuzdan da ileride bahsederim diye umuyorum. Bu yazı biraz daha başlagıç yazısı olsun yani ki “merhaba” yazısı.

Aslında şurada kısaca kendimizden bahsediyoruz. İnsan hayaller kuran bir canlı. Bu hayallerin kimi sadece o anda değerli, hoş vakit geçirtiyor insana, rahatlatıyor. Kimi insanı ötelere doğru çekip duruyor hayallerin. İdeal dedikleri yahut hedef dedikleri o hayaller olsa gerek. Kavramların sularına çok dalmadan meramımızı anlatalım. Okuduğumuz iyi kitaplardan bahsedelim istedik, aynı bizim gibi bu alanı önemseyen, güzel cümlelerde, iyi hikayelerde, incelikli çizimlerde heyecan duyan başka insanlara. Çocukların o tarifi zor zihin dünyasında bu kitaplar da karşılık bulabilsin istedik. Hani iyi bir hikayeyi bütün tiyatral yetenekleriniz (artık ne kadarsa) ve içtenliğinizle bir çocuğa okursunuz ve son sayfadan sonra o tatlı yaratık “çok güzeldi” der, işte o anda hissettiğiniz bir mutluluk, güven, iyi bir iş yapmış olmanın tatmini… adına ne derseniz o his vardır ya, şu site de bizim için hemen hemen aynı hissi, heyecanları barındırıyor içinde.

Umarız ki bu macera umduğumuzdan çok daha bereketli olsun. Hem bizim için hem ulaştığımız herkes için. Dünyaya bir iyilik yapmaya geldik ya, onun bir parçası olsun şu gayret. Öyle ya gayret bizden…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: