abone ol: Makale | Yorum

Minik Kalbim Kur’an’la Buluşuyor

0 yorum
Minik Kalbim Kur’an’la Buluşuyor

Ramazan Kur’an ayı. Bu ayda Kur’an ile olan ünsiyetimiz daha artsın istiyor, çaba gösteriyoruz. Kur’an’ı yüzünden okumak kadar, muhtevasıyla da daha çok haşır neşir oluyoruz. Bu yakınlığı ayların geri kalanında da devam ettirenlere ne mutlu. İşte o mutluluğu çocuklarımız da yaşasın istersek, hem Ramazan’da hem sonrasında kitaplığımızda durmasından memnun olacağımız bir kitap var bugün masamda: Minik Kalbim Kur’an’la Buluşuyor.

Kitap, Kur’an’da geçen peygamber kıssalarından oluşuyor. Hepsinden değil. Yusuf, İbrahim, Nuh, Musa, Yunus ve Süleyman peygamberler mevzu edilmiş. Kitaptaki karakter Emir Can üzerinden, peygamber kıssalarının Kur’an’da geçen bölümleri hikaye ediliyor.

Emir Can ile kah camide, kah babasıyla balık tutarken, kah dedesiyle sohbet ederken dinliyoruz kıssaları. Kıssalar çocuklara bütün detayları vermek gibi bir amaç gütmemiş. Gerçekten bir sohbet esnasında, bir çocuğa anlatır gibi anlatılmış.

Siz hep kitabın fiyatını soruyorsunuz ve nereden alacağınızı J Fiyatı çok uygun ve https://yayinsatis.diyanet.gov.tr/minik-kalbim-kur-an-la-bulusuyor adresinden sipariş verebilirsiniz.

Aslında biz de hediye edeceğiz kitabı. Bayrama yakın güzel bir çekiliş niyetim var. Takipte kalın 🙂

Minik Kalbim Kur’an’la Buluşuyor

Peygamberlerin Hikayeleri

Yazan: Hafsa Fidan Vidinli

Resimleyen: Murat Tanhu Yılmaz, Murat Bingöl

Editör: Zeynep Ulviye Özkan

Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları

1.Baskı Mayıs 2019

64 sayfa, 7+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: