abone ol: Makale | Yorum

Oyunlar ve Etkinlikler

0 yorum
Oyunlar ve Etkinlikler

Yaz gelince, birçok insan için vakit Kur’an-ı Kerim’i öğrenme ve öğretme vaktidir. Yaz kurslarında, evlerde, çeşitli STK’larda bu iş için görev yapacak öğretmenler, eğitimciler çoktan çalışmalara başladı muhtemelen. İşte onlar için bir kitap tanıtacağız bugün.

Oyunlar ve Etkinlikler, Kur’an-ı Kerim Öğretiminde uygulayabileceğiniz 62 etkinlik ve 108 oyun içeriyor. Önce Elif Konar Özkan’ın Sunuş yazısını okuyoruz. Oyunun önemini, bu eğitimde oyunun ve etkinliğin gerekliliğini anlatmış yazar. Sonra Önsöz’de kitabın iki bölümden oluştuğunu öğreniyoruz: “Birinci bölümde cüz eğitimi esas alınarak ‘Harfi Tanıma ve Sesini Fark Ettirme’ etkinlikleri ile ‘Harf ve Kelimeleri Eğleerek Okuma’ oyunları; ikinci bölümde Tevcid, ezber ve yüzünden okuma öğretiminde kullanılabilecek oyunlar yer almaktadır.”

Okul öncesi ve ilkokul seviyesi için de rahatlıkla kullanılacak oyun ve etkinlikler var. Ayrıca kitapta da belirtildiği gibi hem eğitimciler, hem bu alanda yetkin yetişkinler de rahatlıkla bu uygulamaları yaptırabilirler.

Yaz telaşı ayrı güzeldir. O telaşta kaynak kitaplarınızdan biri olacağını umuyorum.

Şimdiden kolay gelsin.

 

 

Kur’an-ı Kerim Öğretiminde

Oyunlar ve Etkinlikler

Hazırlayanlar: Ayşe Öztürk, Ruşen Yavuz, Tülin Öztürk

Yekder, 2018

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: