abone ol: Makale | Yorum

Paylaşılamayan Kalemler

0 yorum
Paylaşılamayan Kalemler

 

Kardeşlerin birbirlerinin eşyalarını kullanması, üstelik bunu izin almadan yapması, sanırım yaş kaç olursa olsun sorun çıkartmaya yetebiliyor. Nereden mi biliyorum? Ben hala bu durumda kalınca sinirlenebiliyorum da 🙂 Bugün Paylaşılamayan Kalemler var masamızda ve tam da bu konuya parmak basıyor.

Zehra, abisinin boya kalemlerini izinsiz kullanan bir bıcır. Abi Alperen ise bundan memnun olmuyor. Arada yaşanan sürtüşme sonrası ikili birbirinin kalbini kıracak şekilde davranıyor. Neyse ki Zehra’nın anneye şikayeti ile başlayan süreçle sorun çözülüyor. Bu durumda sizler ne yapıyorsunuz?

İkinize de boya kalemi yok demek, en sık karşılaştığımız tepki olabilir. Fakat kitapta, serinin üst başlığında yazdığı gibi, sorunlar karşısında tarafların duygularının fark edilmesi sağlanmış. Hem kendisi, hem karşısı tarafından. Anlaşıldığını gören çocuklar, bu defa çözümü kendileri üretebiliyor, durumu daha net görüp tarafsız bir değerlendirme yapabiliyorlar.

Sanırım çocuk, yetişkin hepimiz için gerekli, gerçek duygularımızı fark etmek.

Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da çizer Afra Elif. Annenin saçlarındaki detaylar ayrı bir keyif, çocuk karakterlerin yüzlerindeki ifade ayrı bir zenginlik katıyor metne.

4+ okuyuculara ve annelere, babalara, yetişkinlere şimdiden iyi okumalar.

 

Paylaşılamayan Kalemler

Duygularımı Fark Ediyorum-5

Yazan: Rabia Gülcan Kardaş-Tuğba Akbey İnan

Resimleyen: Afra Elif

Cezve Çocuk, Temmuz 2019

4+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: