abone ol: Makale | Yorum

Vili ile Vigi

0 yorum
Vili ile Vigi

 

 

Ağaç evleri siz de sever misiniz? Sanırım her çocuğun, çocuk ruhun hayalinde böyle bir ev yaşıyor. Bugünkü kahramanlarımız Vili ile Vigi ağaç evde olmasa da, onu hatırlatacak minik bir evde yaşıyorlar.

İnsanoğlu gezip görmek, keşfetmek istiyor. Bu kimi zaman başka ülkeleri, kimi zaman uzayı, bazen de aynı şehri kapsayabiliyor. Vili ile Vigi ise, sadece evden çıkmak istiyorlar. Aslında solucanlar için gündüz dışarı çıkmak epey tehlike ihtimalini de taşıyor. Fakat Vigi’nin ısrarına arkadaşı dayanamıyor ve dışarı çıkıyorlar. Böylece macera başlıyor…

İki arkadaş epey tehlike atlatıp, evlerinden uzaklaşıyorlar her adımda. Tabi solucan mesafesine göre. Her tehlikeli ya da zor durumda, yanlarına aldıkları süper çanta imdada yetişiyor. Ee, tedbir gibi akıl olmaz. Öyle böyle derken ilginç metodlarla başlarının çaresine bakıyorlar.

Kitabın metni kafiyeli. Okuması rahat ve zevkli olmuş böylece. Resimler de detaylı çizildiği için küçük çocukların da hikayeyi takip etmesi kolay olacak gibi duruyor.

Eve dönüş yolunu buluyorlar mı, sıkıldıkları o ev artık dünyanın en güzel yeri gibi mi geliyor onlara, kitabı okuyup öğrenin bence.

Şimdiden iyi okumalar.

 

Vili ile Vigi

Yazan: Özge Öztürk Tokel

Çizen: İbrahim Çiftçi

1.Baskı Mart 2018

Cezve Çocuk

Trackbacks/Pingbacks

  1. Dışarıda Ne Var? - Çocuklar Okuyor - […] önceden tanıyoruz Vili ile Vigi’yi. İkilinin yeni macerası pasta kokulu 🙂 Dışarıda Ne Var? Vili ile Vigi’nin […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: