abone ol: Makale | Yorum

Yeni Dergi: Bilge Çocuk

0 yorum
Yeni Dergi: Bilge Çocuk

Eylül 2016 ile yayın hayatına merhaba diyen bir  dergi oldu: Bilge Çocuk. Bu aralar çocuk dergileri piyasasında gözle görülür bir hareketlenme var, sizler de fark ediyorsunuzdur. Ayrıca yeni dergiler de gelebilir, duyduklarımıza göre.

Bilge Çocuk kadrosunu görmek hemen ilk anda sizi heyecanlandırmaya yetiyor. Ben de bu heyecanla hemen dergiyi edindim fakat araya bayram ve senelik iznimiz vs girince hakkında yazmak istediğim vakitte olamadı.

Çocuk edebiyatı, dergileri ile az çok haşır neşirseniz dergideki isimler size hiç yabancı gelmeyecek. Teker teker yazmak yerine sizin için fotoğrafını çekip buraya koyacağım.

bc12

Dergiyi okuyup bitirdim. Aşina isimlerden aşina köşeler görmek güzel. Sevgi İçigen’in sınıf maceraları Bilge Çocuk’ta devam edecek gibi görünüyor. Mevlana İdris’in Sinir Dükkanı da dergi sınırları içinde açık. Dergide yine tanıdık bir isim ve tanıdık hayvanlar var. Dağıstan Çetinkaya nihayet karınca ile ağustos böceği masalını bize uygun bir şekilde yeniden yorumlamış. Artık masalın sonunda herkes mutlu, tok ve neşeli.

Bunun yanı sıra En Sevgili Öğretmen köşesinde neler olacak ileriki sayılarda, merakla bekleyeceğim. Dergide çizgi romanla beraber, epey bir etkinlik, icat, bulmaca, yemek taririfleri vs köşeleri de çocukları bekliyor.

Emin Bey'le tanışın. Favori öğretmenim.

Emin Bey’le tanışın. Favori öğretmenim.

İlk anda sizi rahatsız eden şey ise sık sık karşınıza çıkan tam sayfa reklamlar. Dergi 80 sayfalık. Yanlış saymadıysam 13 sayfa reklam var. Evet bu işler reklamsız olmuyor deniyor, doğrudur. ( O zaman azıcık reklamla yoluna devam eden iyi çocuk edebiyatı dergilerini buradan tebrik edelim, sessizce.)

Bilge Çocuk’u takibe devam edeceğiz. İlkokula giden bir çocuğunuz varsa size de rahatlıkla önerebiliriz. Gerçi derginin eki Bilge Minik, okul öncesi çocukları için etkinlik dergisi olarak küçüklere hitap ediyor. Şimdiden iyi okumalar.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: