abone ol: Makale | Yorum

Ayyy Örümcek

0 yorum
Ayyy Örümcek

Küçükken köye gittiğimizde, bizim için de korkulu bir durumdu uzun bacaklı örümceklerle karşılaşmak. Oldukları yerde günlerce kıpırdamadan dururlardı ama biz yine de onları görünce kitaptaki gibi “Anneeeee örümceeeek!” diye bağırabilirdik. Nadiren onlara müdahale ederler, genelde bizi sakinleştirirlerdi.

Kitabımızda da örümceklerin gerçekte olduğu gibi her yerde karşılarına çıkabilen iki küçüğümüz var. Yazarımız onlara örümceklerle başa çıkabilmek için evde pek çok müthiş aletli birleştirip, çok daha müthiş bir alet icat ettiriyor. Fakat tabi ki bunlar her evde olamayabilir! Böylece biraz daha ayakları yere basan bilgiler vermeye ve önce abartılarıyla bizi rahatlattıktan sonra sakinleştirmeye ve gözümüzü açmaya başlıyor. Örümcekler bizi göremiyormuş bile, iyice yanlarına sokulmadıkça! Üstelik biz onlara göre 20 tane üst üste konulmuş dinozor gibiymişiz! Uf! Bu bilgi küçük adamlara ve küçük hanımlara (ve büyüklerine de) yeterli olur sanırım.

Pek tatlı abartıları, anlatımı ve mantıklı çözüm yollarıyla örümcekler ve örümceklerden korkan çocuklar için kitabı şuracığa bırakalım. Şimdiden iyi okumalar.

Ayyy Örümcek

Spinnen Alarm

Yazan ve Resimleyen: Nina Dulleck

Çeviri: Necdet Neydim

Haziran, 2020

Gergedan Yayınları

Örümcekten korken her yaşa

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: