abone ol: Makale | Yorum

Beyaz Bulut 20 olmuş!

0 yorum
Beyaz Bulut 20 olmuş!

 

 

 

 

 

Beyaz Bulut dergisi 20 olmuş! 20 sayıdır çıkıyor! İlk sayısını bilen biri olarak ne ara bu kadar büyüdün diyesi geliyor insanın!

Dergi bu ay biraz gecikmeli olarak okuyucularına ulaştı. Gözümüz yollarda kaldı biraz. Bu tabi çok da kötü değil, bir dergiyi, kitabı beklemenin, sabrı buralarda kullanmanın da ayrı bir güzelliği var.

20.sayı yeni bir tasarımla karşımıza çıkmış. Daha pastel tonlar, dokulu sayfa arka planları ilk gözüme çarpanlar. Yeni bölümler de var tabi. En sevdiklerimden ve hemencecik, ileride yüzümüzü çok güldürecekleri beklentisine girdiğim iki arkadaşın bölümü Fil Hakika ve Bit Tabi var mesela. Fil ve bit. Bu iki zıt cüsse bakalım neler yaşayacak ilerleyen sayılarda.

 

 

Morkabak Kitabevi’nden Hurşit nicedir yazmak istediğim bir yazıyı kaleme almış: Kitap Okumanın Zararları. Aslan kedi Hurşit! Kitap okudukça aklımız birkaç numara büyüyeceğinden yeni aldığımız kışlık beremiz küçük gelebilir demiş mesela. Ne güzel demiş.

Hiç Haksız Olur Mu Çocuklar? Mustafa Ökkeş Evren’in 2016 yılında yayınlanan bir kitabı. Kitaptan alıntılarla iki güzel sayfa çocuk haklarını hatırlatıyor…

 

Derginin klasikleşen isimleri ile yine birbirinden hoş masallar, hikayeler okuyucuyu bekliyor. Hafta sonu ancak edinebildiğim dergiyi birkaç çocukla paylaşma imkanı buldum. Okumayı yeni söken bir ufaklığın parmağı ile kelimeleri takip ederkenki hali ne sevimliydi. Ne güzel diye düşündüm, iyi metinlere alışıyor dimağı…

Kısaca böyle işte, Beyaz Bulut dergisi, 20. sayısı… İlerleyen günlerde altı çizili satırlar, tadımlık bazı bölümler de paylaşmak niyetindeyim. Çocuklarınız için alın, okuyun, onlara sunun lütfen.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: