abone ol: Makale | Yorum

Mine’nin Buzdolabı

0 yorum
Mine’nin Buzdolabı

Popüler olanlarla arası kötü olan bir ben miyim? Çok satan kitaplara temkinli yaklaşmak, çok izlenen dizilere uzak durmak… Aslına bakarsanız bazen kötü oluyor. İşte alın Mine’nin Buzdolabı.

Sosyal medyada (aslında İnstagramda) karşıma çok çıkan bir kitaptı. Pek oralı olmadım. Ta ki arkadaşım tavsiye edene kadar.

Şimdi okuyunca, pek tatlı bir hikaye ile karşı karşıya olduğumu görüyorum. Hem edebi olarak çok iyi bir metin, hem de içerik olarak.

Maalesef pek çok çocuğunki gibi, Mine’lerin buzdolabı da epey boştur. Safiye bunu fark edince, Mine söz verdirir, başkasına söylemesini kesinlikle istemiyordur.

Mine ve Safiye çok iyi arkadaş olduklarından, Safiye sözünü tutar. Fakat arkadaşına yardım etmek için çeşitli yollar dener. Genellikle kötü sonuçlanır.

Sonunda, tahmin edersiniz ki Mine’nin buzdolabı doluyor. Bu akışla beraber bir şeyi daha okutuyor bize hikaye. Mine de Safiye’ye ye yardım ediyor, onun zorlandığı bir konuda. Arkadaşların elle tutulur, yeni ya da yenmez şeylerde birbirlerine yardım edebileceğinin ve bunun bir üstünlük sebebi olmadığının güzel bir örneği, Mine ve Safiye’nin hikayesi…

Şimdiden iyi okumalar.

Mine’nin Buzdolabı

Yazan: Lois Brandt

Resimleyen: Vin Vogel

2.Baskı Nisan 2018, Edam

4+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: