abone ol: Makale | Yorum

Neşeli Botanik

0 yorum
Neşeli Botanik

Karantina, kısıtlama, sınavlar derken umarım çocuklar artık doğa ile bolca vakit geçirebilecekleri yerlere doğru yol almışlardır. Memlekette bir ev, deniz tarafında bir yazlık, dedelerin bahçesi… Artık imkan ne ise…

Bugünkü kitabımız tabiatla bir araya gelecek çocukların ve bence yetişkinlerin de pek keyif almasını sağlayacak bir kitap. Erkan Şamcı ile Neşeli Botanik. Tam 50 eğlenceli deney vaat ediyor bize.

Kitabı okurken, ortaokul yıllarıma, fen deneylerine gittim. Klorofilleri, karotenleri yaptığımız deneyleri, kitaplarda çizili şekilleri düşündüm. İşte onların hepsini ve daha fazlasını çok güzel bir şekilde öğretiyor kitaptaki deneyler. Sadece yazın değil, kışın da yapılabilecek deneyler var. Yıl boyu elinizin altında durabilir yani.

Neşeli Botanik, sadece tabiattaki malzemelerle yapacağımız deneyleri içermiyor. Deneylerden yola çıkarak farklı bilgiler de vermiş okuyucusuna, her deneyden sonra yer alan Garip Ama Gerçek bölümlerinde. Hem kültürü besliyor, hem konunun anlaşılmasını. Bu tür kitapları çok sevdiğimi biliyorsunuz. Bu kitabı da severek Çevre Kitaplığı kategorimize ekliyorum.

Şimdi gideyim de limon kabuklarını atmak yerine aromalarını çıkartayım.

Size de şimdiden iyi okumalar, keyifli öğrenmeler.

Erkan Şamcı ile Neşeli Botanik

Acayip Eğlenceli 50 Deney

1.Baskı Kasım 2017, 104 sayfa

Hayy Kitap

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: