abone ol: Makale | Yorum

Ölüm Nedir?

0 yorum
Ölüm Nedir?

Türküde mi geçiyordu, “ölüm Allah’ın emri, şu ayrılık olmasaydı”… Dünyanın ayrılıkları pek acı olabiliyor. Bir de telafisi olmayan bir ayrılık var ki, işte onunla “Allah’ın emri” diyerek başa çıkabiliyoruz ya da çıkmaya çalışıyoruz. Ölüm Nedir? İşte o vakitler için yazılmış bir çocuk kitabı.

Çocukların hayatla ilgili pek çok sorusu olduğu gibi, ölümle ilgili de olabiliyor. Özellikle bir yakını, sevdiği bir hayvan öldüyse yahut bir ölüm haberi aldıysa. Henüz yeni tecrübe ettikleri bu hiç de kolay olmayan durum, yakınındakilerin tepkisine göre bir travmaya bile dönüşebiliyor. Bunun önüne geçmek aslında çok zor değil, yeter ki biraz bilinçli davranalım.

Bu tür kitaplar, hem çocuklara hem de büyüklere kanımca. Kitaptaki diyaloglardan, bir çocuğun ölümle ilgili sorduğu sorulara nasıl cevaplar verilebileceğini de görüyor bir yetişkin. Evet, kitapta en sık karşılaşılabilecek 5-6 soru ve yetişkinlerin verdiği cevap var. Ayrıca yine yetişkinler için kitabın sonunda açıklayıcı bilgiler eklenmiş.

Çocuğunuz ölümle ilgili sorular soruyor ise, yakın zamanda bir ölüm hadisesi, ailenin gündemine girmiş ise, onu bu kitap ile tanıştırabilirsiniz.

Şimdiden iyi okumalar.

Ölüm Nedir?

Yaman ve O’nun Bitmek Bilmeyen Soruları

Timaş Çocuk

6-10 Yaş

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: