abone ol: Makale | Yorum

Panik Yok

0 yorum
Panik Yok

Hepimizin gündemi az çok aynı. Sadece İstanbul, Türkiye değil, bütün dünya olarak hepimizin. Tarihte böyle bir şey daha önce yaşanmadı deniyor. Evet salgınlar oldu ama bu kadar geniş bir alanda birbirimizden haberdar olduğumuz ilk salgın bu olmalı. Haberlerde, sosyal medyada ve evlerimizde bu konu konuşuluyor. Biz bile kaygı içindeyken, çocuklar kim bilir nasıl etkileniyorlar. Okula, parka gidememek, rutinlerden yoksunluk kolay değil.

Çocukların bu süreci kolay atlatması için kitaplardan da destek alıyoruz, biliyorsunuz. Bu yüzden çocuklarokuyor kampanyası başlattık. Bu günlerde nar yayınları da çocuklara yaşadığımız süreci kolayca anlatacak bir kitap yayımladı. Kahramanımız Metin’in hayatı bir anda değişir. Babası eve gelemiyordur, sokaklar bomboştur. Metin de bilim adamı babasının odasına girer ve bu duruma bir çare bulup bulamayacağına bakar. Virüslerin planını öğrenir.

Virüslere, bulaşıcı hastalıklara, mikroplara karşı almamız gereken çok genel ama etkili kurallar var. İşte kitapta Metin’in dilinden onlar anlatılıyor çocuklara. Dünyanın her yerindeki çocuklar bu hususlara dikkat ediyorlar ve virüsleri yeniyorlar. İhtiyarların inat ettiği bu günlerde belki onlara da çocukların bu kararlılığı iyi gelir, ne dersiniz?

Şimdiden iyi okumalar, sağlıklı günler.

Panik Yok

Virüs Senden Korksun

Yazan: Tsolmon Bayaraa

Resimleyen: Bolortuya Munkhjargal

Nar Çocuk, 2020

3+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: