abone ol: Makale | Yorum

Pati’nin Çınarı

0 yorum
Pati’nin Çınarı

Yıllar önce bir markette, çınar tohumu ile birlikte küçücük bir toprak saksı satıldığını gördüm. Çınar ağacı gibi başka çeşit çiçekler ve ağaçlar için de bu setler hazırlanmıştı. Hevesle çınar aldım kendime. Epey hayaller kurdum, kocaman büyüttüm onu gönlümde. Pati’nin Çınarı bana o günleri hatırlattı.

Pati, büyük çınar ağacında oynamayı çok seven sevimli bir kedi. Çınar’ı o kadar seviyor ki onu eve götürmek istiyor. Bekçiye bu fikrini açtığında ise istediğinin olamayacağını anlıyor. Markete koşuyor, yine olmuyor. Babasına derdini açtığında ise babası ona ertesi gün kocaman bir çınar ağacı getireceğini söylüyor. Fakat ertesi gün, elleri boş geliyor baba.

Kitabın kahramanları tamamen kedi. Parkın bekçisi de, marketçi amca da. Büyük çınar ağacında vakit geçiren diğer hayvanlar olduğunu bilsek de, onların konuşmalarına, kurguya katıldıklarına şahit olmuyoruz.

Pati, çınar ağacına kavuşuyor mu, kitabı edinip öğrenelim lütfen. Sevimli, tatlı, hoş bir hikaye var kitapta. Hikaye kadar resimlerini, yorumlamayı da sevdim. Şimdiden iyi okumalar.

 

Pati’nin Çınarı

Yazan: Mehmet Demirhan

Resimleyen: Yusuf Pehlivan

Bilge Minik Yayınları

1.Baskı Mart 2018, 3+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: