abone ol: Makale | Yorum

Üç Korkusuz Arkadaş

0 yorum
Üç Korkusuz Arkadaş

 

Feza serisi uçaklar görücüye çıkmak üzere deneme uçuşlarını yapacak, fakat ilki gibi ikincisi de hüsranla sonuçlanıyor. Dik havalanıp, dik olarak yere inebilen bu uçaklar kaza ile yere çakılıyor. Üç Korkusuz Arkadaş bu olayın perde arkasına itilen ve cesurca bu olayı çözen gençlerin hikayesini anlatıyor bize.

Maalesef başarılı girişimleri baltalayan eksik olmaz. Deyimi bile var, meyve veren ağaç taşlanır. Hikayemizde taşlanmaktan da öte ciddi bir sabotaj ile karşısında duruluyor, önemli girişimin. Olayların istemeden de olsa ortasına düşen 3 stajyer genç ise ekip çalışması ve cesaretle, parçaları doğru okuyup birleştirerek bizi mutlu sona kavuşturuyorlar.

Kitap uçaklarla ilgili olup, bizim stajyer gençler de uçuş yapıyor olunca, bu konuda epey bir terim öğreniyorsunuz. Bu haliyle de uçma hayali olan gençlerin çok seveceğini düşünüyorum.

Kitapta heyecan hiç bitmiyor. Öyle nefes nefese değil, dozunda, kıvamında. Sıkılmadan son sayfaya kadar geliyorsunuz.

Kitabın az sayıdaki çizimi Büşra Kaygın’a ait. Kapaktaki erkek karakterlerin biraz daha büyük görünmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kahramanlarımız motorsiklet kullanan, araba kullanan büyük gençler. Kapaktakiler biraz daha küçük görünüyor.

Yazarın bir diğer kitabı Atlantis’ten Gelen Yardım’a dair yazımız da şurada… 

Şimdiden iyi okumalar.

Kısaca;

Olumlu davranışlar: Disiplin, ekip çalışması, problem çözme, haksızlığa karşı gelme vb

Argo, küfür vs: Yok

Müstehcenlik: Yok

Şiddet: Örnek teşkil etmeyecek şekilde, hafif olarak.

Yaş Grubu: 12 ve üzeri

 

 

Üç Korkusuz Arkadaş

Yazan: Yılmaz Yeşildağ

Resimleyen: Büşra Kaygın

Erdem Çocuk

1.Baskı 2016, 160 sayfa

12+

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: