abone ol: Makale | Yorum

Yumurtadan Kim Çıktı?

0 yorum
Yumurtadan Kim Çıktı?

Torun Tombalak Hikayelerinin ikincisi bugünkü misafirimiz: Yumurtadan Kim Çıktı? Kuzenler Aziz, Mahir ve Melike, çeşitli yumurtaları inceleyecekler, içinden ne çıktığını keşfedecekler herhalde diyerek okumaya başladım. Çocuklar da bir kitap okuyordu aslında ve kitabı kapatınca bir şeyler yapmaya başladılar.

Önce mutfakta bir yumurta kırdılar, kırılmasından, içinden çeşitli sonuçlar çıkardılar. Eh, bu çocuklar bir şey planlıyor, dedim içimden.

Sonra, evdeki yetişkinlere göre çeşitli yaramazlıklarla meşgul oldular. Yeni gelecek kuzenlere hazır tutulması gereken ev, böyle dağılınca, kirlenince, yetişkinler pek memnun olmadı tabi. Halbuki çocukların bir planı var, başından beri onları takip edince anlıyorsunuz.

Neyse ki anneanne geldi ve çocukların dağıttıklarına, çıkardıklarına, yiyecek kırıntılarına değil, olayın başlangıç noktasına baktı. Çocukların okuduğu kitaba. Çok dedektifçe değil mi? 🙂 Ve böylece, çocukların ne yapmaya çalıştığını anlayıp, onlarla işin son ve en zevkli kısmını yapmaya girişti.

Hikaye, resimlerle destekli ilerliyor. Metinde olmayan bazı detayları çizimler tamamlıyor. Hikayeyi okurken, çocuklara resimlerini gösterip, onların yorumlarıyla çok rahat ilerlenir, velhasıl.

Kitabın sonunda kelebeklerle ilgili bilgiler de var. Özellikle meşhur Kral Kelebekleri hakkındaki üzücü durum, yetişkin okuru düşündürecek cinsten.

Şimdiden iyi okumalar, iyi eğlenceler. İyi eğlenceler de diliyorum çünkü kitabı okuduktan sonra hoş etkinlikler sizi bekliyor olabilir. Kitabın sonundaki kelebek maskesi de işinizi kolaylaştıracak.

Torun Tombalak Hikayeleri 2

Yumurtadan Kim Çıktı?

Yazan: Sezai Ozan Zeybek

Resimleyen: Büşra Cantürk Durmaz

Nito Kitap. Haziran 2020

3+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: