abone ol: Makale | Yorum

Zencefilli Tiyatro

0 yorum
Zencefilli Tiyatro

Böyle kitapların başında uyarı olmalı. Başlayınca bırakamayacaksınız! O yüzden geç vakitte yahut açken okumaya başlamayın! Vaktiniz varken, çayınız, kahveniz –okurken seviyorsanız- atıştırmalıklarınız yanınızdayken kitaba başlayın! Benden söylemesi.

Zencefilli Tiyatro, Patojenik Prenses’in devamı bir polisiye. Aslında bence tek başına da okunabilir, çünkü yepyeni bir olay ve kovalamaca var fakat küçük hanımefendi ve Cenk’in öncesini bilmek, elbette daha bütüncül hissettiriyor.

Polis memuru Arif, Küçük Hanımefendi ve Cenk’i alıp, gizli kimlikleri ile havalimanına gider. Fakat siyah takım elbiseli adamlar, orada da peşlerini bırakmaz. Arif, iyi bir manevra ile son anda kötü adamları atlatır. En azından bir süreliğine öyle zanneder. Sonra bir otel odasında geçen nispeten sakin saatlerden sonra tekrar koşturmaca başlar. Olaylar Zencefilli Tiyatro grubunun turne otobüsüne sürükler bizim ekibi.

Dedektif Arif’in peşini ne kötü adamlar, ne başka maceralar bırakacak gibi değildir. Hareket halindeki bir otobüste olanlar, şoförün aracı kullanmasından daha hızlı ve tempolu seyredebiliyor. İstanbul-Ankara arası gidip gelirken sanırım artık hep Zencefilli Tiyatro’yu anacağım.

Okurken, “aa bu kadar vakit geçmiş mi gerçekten?!” diyeceğiniz bir polisiye roman Zencefilli Tiyatro. Hani şu günlerde herkes izlenecek film tavsiye ediyor filan ya, hafta sonu bir polisiye filmi izlemektense polisiye okuyayım dedim, pek de iyi etmişim. Bir sonraki güneşli hafta sonu yine sokağa çıkma yasağı ilan edilirse diye, hazırda bulundurun derim. Açıkçası hem çocuklar hem de siz keyif alabilirsiniz 😉

Yalnız Arif’in Gülnûş’a yazdığı mektup yerine ulaştı mı, hala belli değil. Şimdi iştiyakla serinin 3. Kitabı Siyah Merkez’i okumam gerekecek.

Not: İyi kitaplar pek çok konuda kültürünüzü de arttırır. Ben mesela bu kitapla Limnolog kimmiş, ne iş yaparmış öğrendim. Limonla hiç ilgisi olmaması kötü ama yine de insanda limonata arzusu uyandırıyor.

Bana da size de şimdiden iyi okumalar.

Zencefilli Tiyatro

Polisiye Roman 2

Yazan: Melek Çe

Uğur Böceği Yayınları,

1.Baskı Ekm 2017

11+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: