abone ol: Makale | Yorum

Ben Bir Küçük Sanatçıyım

0 yorum
Ben Bir Küçük Sanatçıyım

 

 

 

Yeni dönemde çocuklarla yapacağım etkinlikleri düşünürken karşıma çıktı bu kitap, merakla aldım. Görünenden daha büyük ve kalın bir kitapmış 🙂 İçeriğini inceleyince pek hoşuma gitti ve burada da tanıtmak istedim Ben Bir Küçük Sanatçıyım kitabını.

Önce tabi ki malzemeler tanıtılıyor.

Sanatın değil sadece bir insanı, bir toplumu nasıl dönüştürebileceğini fark ediyor musunuz? Ruha dokunan bir iş sanat, ruhu incelen insandan da ne başka insana, ne hayvana, ne çocuklara zarar gelmiyor. Çocuklara da her türlü faydalı geleceğine inanıyorum bu tür uğraşların. Art Play orijinal adına sahip bu kitap da basit gibi görünen kara kalem karalamaları ile başlatıyor çocukları sanat serüvenine. Böylece her çocuğun hiç zorlanmadan yapabileceği bir seviyeden başlayarak onu yukarı çıkarıyor.

Daha çok resim instagram hesabımızda…

Kitap Çizim, Renk, Şekil, Boya, Kağıt, Baskı, Desen bölümlerinden oluşuyor. Kolay anlaşılan ve örnekle anlatılan bir içeriği var. Öğretmenler ve anneler için hem kurtarıcı hem de eğitici olduğunu düşünüyorum bu kitabın. Çocuklarla beraber pratik yapmak için sabırsızlanıyor bir yanım.

Dediğim gibi, çok temel bir seviyeden başlayarak çocuğa kendi harika resimlerini yapabilmesi için çok güzel teknikler öğretiliyor. Temel bilgiler veriliyor. İçlerinden çıkacak sanatçı belki de bunu bekliyordur.

Nitelikli etkinlik yapmak isteyen herkese tavsiyemdir. Şimdiden iyi çalışmalar.

 

 

 

Ben Bir Küçük Sanatçıyım
Gel Beraber Yaratıcı Oyunlar Oynayalım
Orijinal Adı: Art Play
Marison Deuchars

Hep Kitap
1.Baskı Haziran 2018

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: