abone ol: Makale | Yorum

Bana Masal Pişir

0 yorum
Bana Masal Pişir

Evde daha çok vakit geçirdiğimiz günlerde, ocaklar daha çok yanıyor, daha çok yemek pişiyor. En azından karantina günlerinin başında öyleydi. İçimizden ne ekmek ustaları çıktı kim bilir.

Bugünkü kitabımızda da yemek var. Masallı yemekler. Annesinin pişirdiklerini pek de hoşnut bir şekilde karşılamayan Tavşincan, en sonunda annesine “bana masal pişir” der. Annesi de her gün ona, farklı tencerelerde masallar pişirir. Fakat Tavşincan, kaşığına çıkan kahramanları beğenmez.

Sonunda üçüncü gün, annesinin pişirdiği masaldan kırmızı başlıklı kız çıkar. Ne sümüksü yeşil canavar ne de bir ejderha değil! Tavşincan bu defa bu masalı, bu çorbayı sever. Hem o mutlu olur, hem annesi.

Kitapta bol bol tekrar var.  Tam da bu yaş grubunun ve bizim de sevdiğimiz gibi. Tekrarlar, her defasında kendi farklılıkları ile geliyor ve hikaye pek güzel ilerliyor. Evde yemekleri yapan biri olarak, anna tavşanın benekli tencerelerine heves ettim. Tabi pişirdiklerini pişirmek istemem. Zaten bizde yılan dişi tozu, yeşil korku ve kurnazlık baharatlarından yok.

Yemek ayırt eden çocuklar başta olmak üzere hepsine şimdiden iyi okumalar ve lezzetli çorbalar dileyelim.

Bana Masal Pişir

Yazan: Majda Koren

Resimleyen: Agata Dudek

Nar Çocuk

Kasım 2020, 5+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: