abone ol: Makale | Yorum

Bir Kuş Olsaydım

0 yorum
Bir Kuş Olsaydım

Bir kuş olma arzusunu iyi bilirim. Sanırım yaşıtım pek çok arkadaşım “bir kuş olsam uçsam sana” dizelerini söyleyerek büyümüştür. “Süzülsem sokaklarında…”

Bugünkü kitabımız bir kuş olma hayalimize sesleniyor.

Son günlerde yaşadığımız olaylar, şahit olduğumuz acımasızlık, yüreğimizin kabuk bile tutamayan yaralarını yeniden kanattı. Kuş uçumu uzaklıktaki pek çok kişi “ne yapabiliriz?” diye dertlendi. Bir süredir “sanatla” çok önemli bir oranda destek olabileceğimizi düşünüyorum. Eli kalem tutan herkes bir şeyler yazsın. Blog, günlük, kitap… Filmler çekilsin, videolar hazırlansın, şarkılar bestelensin… Çocuklar resimleriyle destek olsun… Gönüllere ulaşmanın, ulaşılandaki duyguları diri tutmanın daha güzel bir yolu var mı bilmiyorum.

Eline sağlık diyorum o yüzden şu kitapta emeği geçen herkese. Zorla evinden çıkarılmış, duvarın arkasına itilmiş bir çocuğun yaşadıklarını bize ve çocuklarımıza anlattığı için. Duvarın öte yanında evinizden gelen kahkahaları duyarken, bu tarafta hayat standardınız çok düşmüşken nasıl umut dolu olacağını da gösterdiği için…. Bak bu evimizin anahtarı, bir gün mutlaka döneceğiz dirayetini aktardığı için…

Umarım o günler yakındır.

Şimdiden iyi okumalar.

Bir Kuş Olsaydım

Law Kuntu Taeran

Yazan: Fatima Sharafeddine

Resimleyen: Amal Karzai

Nar Çocuk, 1.Baskı 2013

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: