abone ol: Makale | Yorum

Bir Tilki Nasıl Başarır?

0 yorum
Bir Tilki Nasıl Başarır?

Yaptığı kuş resimlerini hiç beğenmeyen bir tilki o. Ah bazı çocuklar gibi! (Yaptığım atölyelerde yaptığı resimlere iğrenç diyen, bu yüzden çizmek istemeyen bir iki çocuk hep çıkar). Tilkinin arkadaşı tavşan, ona güzel resim yapmayı öğretecek birine gitmeyi önerir. Tilki bu teklifi kabul eder ve düşerler yola…

Tilki ve tavşanın yoluna çeşitli engeller çıkar. İlk engelin aşılmasını çok beğenmiştim. Tam da tilki, uzak durduğu “o şey” için, bir başkasını cesaretlendiriyordu. Diğer engeller de böyle mi aşılacak ve tilki aslında yol boyunca kendi derdinin şifasını bulacak mı derken… öyle olmadı. Diğer engellerde, karşılaştıkları hayvanlar çözümü buldu.

Nihayetinde, turuncu ejderhanın yanına vardılar. Resim yapmayı öğrenmek üzere… Fakat tilkinin duvarlarda gördüğü çizimler hiç de öyle ahım şahım şeyler değildi. Fakat ejderha onlara bir şey gösterdi ve tilkinin fikri değişti.

Tam da Kobi Yamada’nın Denemek kitabını okuduğum hafta karşılaştım Bir Tilki Nasıl Başarır? ile. Kitaplar farklı yollardan gitseler de söyledikleri aynı görünüyor. Okumak ve ihtiyaç duyduğumuz zaman uygulamak bize düşüyor.

Yaptıklarımızı seversek ve çok denersek, biz de harika şeyler yapabilir miyiz?

Şimdiden iyi okumalar.

Bir Tilki Nasıl Başarır?

Yazan ve Resimleyen: M.Özgür Akpolat

Timaş Çocuk, Şubat 2020

4-5 yaş

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: