abone ol: Makale | Yorum

Değerli Masallar

0 yorum
Değerli Masallar

Pek tatlı çantasında beş hikaye kitabı okuyoruz bugün.

Tehterevalli hikayesi iyilik konulu ve Firdevs Kapusızoğlu yazmış. Ceviz’in tahterevalli’ye binmek için bulduğu yola bayılacaksınız.

Düldül’ün Yemeği, adalet konulu ve Rabia Gülcan Kardaş kaleme almış. Zehra süt, sütlü kahve ve kahve üzeriden, ata ot, köpeğe et verilmesi gerektiğini, yani adaletin her şeyin yerli yerinde olması demek olduğunu öğreniyor.

Ayvaz ile Çiftçi, kanaatkarlık konulu ve Merve Kahraman Öztürk tarafından kaleme alınmış. Derviş ile çiftçinin sohbetinden, yağmurla ıslanan buğday çuvallarından kanaati okuyoruz.

Gökten Düşen Yıldız, uzlaşma konulu ve Elif Erdemir tarafından kaleme alınmış. Gökten düşen yıldızın, padişah Kitap’a götürülmesinde seçilen yol, pek çoğunuza tanıdık gelecek. Çok sevdim.

Gerçek Kahraman alçakgönüllülük üzerine ve Ayşe Gül Gürbüz kaleme almış.

Kitapların resimlemeleri de hikayeler kadar tatlı. Aynur Erol Özbay, Zeynep Yeşilmen ve Mümine Yeşilmen’e ait o içimizi ısıtan, hareketlense de izlesek dediğimiz çizimler.

Değerli Masallar serisi toplam 15 kitaba ulaştı. Bu elimdeki seri son 5. Her hikayeyi sevdim, keyifle okudum. Şimdiden size de iyi okumalar dilerim.

Değerli Masallar

Temmuz 2020

TDV Yayınları, 4+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: