abone ol: Makale | Yorum

Devasa Hayvanların Büyük Kitabı

0 yorum
Devasa Hayvanların Büyük Kitabı

Tasarımına bayılacağınız –ben bayıldım- bir kitap var bugün masamızda. Kocaman bir kitabın karnındaki küçük bir kitabı düşünün 🙂

Biri devasa hayvanlar için, minik de küçükleri için. Çok tatlı değil mi?

Kitap pekala sıradan bir hayvan ansiklopedisi gibi tasarıma sahip olabilirdi. Fakat hayvanların büyüklüklerine göre kitaplarda yer almaları çok hoş bir seçenek olmuş.

Kitapta hayvanlar hakkında bilgiler veriliyor. Kurgu yok. Derli toplu, merak giderici ve bazen daha da meraklandıran bildiler. Çocuklar zaten hayvan sever, o yüzden çok kıymetli bir bilgi kaynağı da olmuş.

Kitapta en sevdiğim detaylardan biri küçük kırmızı bir çiçeğin, bize her sayfada eşlik ediyor oluşu. Hani polisiye film izlemeyi seviyorsanız bilirsiniz. (Hatta Bone Collector filminde tam da bunu anlatan bir sahne vardı.) Bir şeyin büyüklüğünü referans bir eşya ile daha iyi anlarız, büyüklüğünü bildiğimiz bir referans ile. İşte bu kırmızı çiçek de tam o görevi görüyor. Belki bire bir oranda bile değil ama kimi hayvanların yanında ağaç gibi, kiminin yanında küçük bir o gibi kalması işimizi kolaylaştırıyor. Her ne kadar hayvanların büyüklükleri milim, metre vs olarak verilse de, çiçeğe oranlarını karşılaştırmak çok daha pratik.

Hayvan sever çocuklar için özellikle, şenlik havasında iki tatlı kitap. Şimdiden iyi okumalar.

Devasa Hayvanların Büyük Kitabı

Minik Hayvanların Küçük Kitabı

Il grande libro delgi animali piu grandi

Yazan:Cristina Banfi & Cristina Peraboni

Resimleyen: Frencesca Cosanti

Mart 2021, Ketebe Çocuk

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: