abone ol: Makale | Yorum

7/24 ilm-i hâl

0 yorum
7/24 ilm-i hâl

İlm-i hâl, yani halin ilmi. Kısaca günlük hayatta nelere dikkat edilmeli, ne nasıl yapılmalı? Hangi su ile abdest almalı, su yokken ne yapmalı, namazda gülersek ne olur vs gibi sorulara cevap veren ilim. Yani herkes için gerekli. Tabi bu bilgileri öğrenmenin de kolay ve eğlenceli, akılda kalıcılığı arttırılmış alternatifleri olmalı değil mi? İşte onlardan biri ile karşınızdayız Ramazan Kitaplığının bugünkü konuğunda.

Kitabın ön sözünde ve hatta ilk cümlelerde zaten gerekli açıklama da yapılmış. Öğrenilmesi farz-ı ayn yani herkese farz olan temel dini bilgileri içeriyor kitap. Hanefi mezhebine göre hazırlanmış ve 15 yaş ve üzeri gençleri hedef alıyor. Bununla beraber uygun olan konular seçilerek, daha küçük yaştaki çocuklar için yapılacak ilmihal derslerinde de kitap kaynak olarak kullanılabilir. Yaz geldi, tatil yaklaşıyor. Yaz okullarında ve camilerde görev yapacakların da bu kitaba göz atmasında fayda var.

 

 

Son günlerde tanıttığımız kitaplardan Edam’a ait olanları internet satış noktalarında bulamadığını söyleyen takipçilerimiz oldu instagram hesabımızda. Edam yetkilileri Ramazan fuarlarında kitapları bulabileceğimizi söylediler. Ayrıca 0 216 481 30 23 numaralı telefonu aradığımızda, en yakın satış noktaları hakkında bilgi alabilirmişiz. Bizden söylemesi.

Kitapta çizimlerin yanı sıra, kavrayışı kolaylaştıran grafik uygulamaları ile konular verilmiş. Yine konuya uygun fotoğraflar da kullanılmış. Fotoğraflar Halit Ömer Camcı‘ya ait. İbadetlerimizin kabul olması için asgari şartları yerine getirmek zorundayız. Bu yüzden ilmihal olmazsa olmazlardan. Temeli sağlam atmakta fayda var. Yani, şimdiden iyi okumalar 🙂

 

7/24 ilm-i hâl

Editör: Hatice Işılak Durmuş

Yazarlar: Alpaslan Durmuş, Dudu Ekinci Demir, Hatice Işılak Durmuş, İlyas Aslan, Vecdi Akyüz, Veli Karataş

Grafik Tasarım: Nevzat Onaran

3.Baskı Eylül 2013, 144 sayfa

Renkli, 15+

Trackbacks/Pingbacks

  1. Çocuklara Armağan - Çocuklar Okuyor - […] kolaylığı ve zenginliğini fark etmek de ayrı keyifli. Daha önce bu sayfalarda Edam’ın 7/24 İlm-i Hal’ini paylaşmıştık. Bu senenin…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: