abone ol: Makale | Yorum

Çamlıca Çocuk

0 yorum
Çamlıca Çocuk

Size ara ara çocuk dergilerini de tanıtmaya çalışıyoruz. Çamlıca Çocuk o dergilerden biri. Aslında her ay, bütün dergileri alıp size yazabilmek isterdik, ne güzel de olurdu ama sosyal medya tabiri ile “hayaller, hayatlar” 🙂

Çamlıca Çocuk’u Tüyap fuarında almak istedim ama sağolsunlar birkaç tane hediye ettiler. “Kitabın Serüveni” sayısını çok merak ediyordum. Dergilerin içinde o sayı da var, bugün ondan da bahsedeceğim size.

Çamlıca Çocuk aylık çıkan bir dergi. Elimde Şubat 2016, Şubat 2017, Haziran 2017 ve Ekim 2017 sayıları var. İlk sayısı Ocak 2016’da çocuklarla buluşan derginin fiyatı 6,5 lira.

 

 

Derginin içinde bir de Rüzgar Gülü ek dergisi var, okul öncesi grup için. Ayrıca dergi -en azından bendeki sayılarda- afiş, kalem, oyun kartları vs gibi ekler de vermiş.

Hikaye, şiir, teknoloji, gezi köşeleri, bilmeceler, bulmacalar, çizgi romanlar.. Derginin sayıları arasında gezinirken gittikçe içerik olarak da çizim kalitesi vs olarak da daha dolu dolu olduğunu hissediyor insan. Zaten genel olarak gayet iyi bir çizgide başlamış, umarım daha da iyi olurlar.

Rüzgargülü okul öncesi eki.

Okul öncesi yaş grubu için ücretsiz verilen ek dergi Rüzgar Gülü de oldukça renkli ve kaliteli görünüyor. Bu tür dergi eklerinde ve yayınlarda görebileceğimiz alıştırmalar, etkinlikler yer alıyor.

Yukarıda da söylediğim gibi derginin Ekim 2017 Kitabın Serüveni sayısını özellikle merak ediyordum. Kitabın okuyucunun eline geçene kadarki yolculuğunu anlatmışlar bize. Yazar, yayınevi, editör… gibi duraklarda her görevlinin ne yaptığı açıklanıyor. Ayrıca bu aşamaların hepsini bir poster ile tek sayfada görmemizi de sağlamışlar. Öğrencilerim için sınıf duvarına asıp, kitabın serüvenini onlarla konuşmayı planladım;)

 

Ekim 2017

 

Çamlıca Çocuk dergisi 48 sayfa. Abone olmak için 0 850 811 9 811’i arayabilirsiniz. WhatsApp no ise 0 530 285 38 04.

Derginin internet sitesi de var: www.camlicacocukdergisi.com

Mail adresi ise şöyle: bilgi@camlicacocukdergisi.com

Şimdiden iyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: