abone ol: Makale | Yorum

Eğer Bir Fareciği Okula Götürürsen

0 yorum
Eğer Bir Fareciği Okula Götürürsen

Çocuklara çeşitli sorumluluklar vermek, onların büyümesini, olgunlaşmasını kolaylaştırır. Evcil hayvan sahibi olmak bu sorumlulukların en güzelinden. Tabi çocuk, gerçekten o hayvana iyi bakabilecekse. Eğer Bir Fareciği Okula Götürürsen bana bu durumu anımsattı. Bu farecik ile ilgilenmek hiç de kolay değil, epey sorumluluk istiyor.

Okula gitmek az iş değil. Giyineceksin, hazırlanacaksın. Kahvaltı, beslenme çantası… Eh bir farecik pekala ders dinleyip, matematik de çözebilir ama oyun oynarken üstünü kirleteceği, yemekhaneye giderken göreceği ahşap bloklarla oynamak isteyeceği, servisi beklerken birkaç topa vuracağı da kesin… Fareciği okula götürmenin başa bela işler açabileceği gibi bir kurgu bekledim ama öyle bir durum olmadı. Daha çok olabilecek şeyler üzerinden gitmiş metin fakat anlatılanların olduğunu da resimlerde görebiliyoruz.

Karakterlerin konuşturulmadığı, ard arda olayların anlatıldığı, güzelce resimlenmiş bir kitap Eğer Bir Fareciği Okula Götürürsen. Duygusal bir yanı da var. Küçüklerin epey hoşuna gideceğini düşündüm okurken. Kitap, bir serinin parçası. Birkaç kitabını daha paylaşacağım.

Şimdiden keyifli vakitler dileyelim.

Eğer Bir Fareciği Okula Götürürsen

İf You Take A Mouse To School

Yazan: Laura Numeroff

Resimleyen: Felicia Bond

Bilgi Çocuk, Ocak 2020

3+

Trackbacks/Pingbacks

  1. Eğer... serisi - Çocuklar Okuyor - […] önce de Eğer Bir Fareciği Okula Götürürsen kitabını okuduğumuz “Eğer…” serisinden iki kitap var bugün masamda. Eğer Bir […]

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: