abone ol: Makale | Yorum

Gölge Dünya

0 yorum
Gölge Dünya

İyi ki set halinde çıkmış dediğim kitapları okudum, bitirdim az önce. İtiraf edeyim, kurgu önce ürküttü beni. Gölge bir dünya var ve orada ikiziniz var. Her çocuk hayatında bir kez oraya gidiyor ama vaktinde geri dönemediği için gölge dünyada kalıyor. Gerçek dünyadaki hali, bunu unutup hayatına devam ediyor. O ise, gölge dünyada kalıp, silinip gidiyor. Korkunç değil mi biraz?:) Ama kurguda öyle olmuyor, çünkü gayet keyifli bir akışı bir kitabın.

Olaylar hiç öyle fazla uzatılmamış, detaylarla ağırlaştırılmamış. Bu açıdan bir masal okur gibi hızlı ilerlediğini düşündüm.

Kitaplar birbirinin devamı ve yazar muhtemelen ilk kitabı yazarken bile son kitabı düşünüyordu. Çünkü ilk anda sıradan gelen bazı detayların kurgu ilerledikçe karşınıza çıktığını görüyorsunuz.

Aynı kitapların finalinin vurucu olması gibi, serinin de son kitabında heyecan iyice yükseliyor. Soluk soluğa okuyorsunuz.

Kitap fantastik bir dünyada geçiyor. En azından Gölge Dünya öyle. Tek boynuzlu atlar, minik devler, yedi başlı ejderhalar, kahinler, tılsımlar var. Bu tür dünyaları seven çocukların keyif alacağı muhakkak.

Kitaplar iyi ki set halinde çıkmış. Yoksa yeni kitabın gelmesini bekleme zorluğunu yaşardı okuyucu. Ben de bu beşli seti, bir oturuşta okudum, mecburen. Merak böyle bir şey 🙂

Set içinde bir de değerlendirme soru kitapçığı var. Ben hiç bakmadım tabi ona:)

Şimdiden iyi okumalar.

 Gölge Dünya 1-5

Düş Sandığı/Kayıp Tekboynuz/Karanlık Gezegen/Gizemli Kitap

Yazan: Yasemin Aykol

Resimleyen: Hatice Gül

Ocak 2021, Nesil Çocuk

94 sayfa, 10+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: