abone ol: Makale | Yorum

Harika Bir Uçurtma

0 yorum
Harika Bir Uçurtma

En son bir oyuncakçıda görmüştüm, yerlere yatmış ağlayan bir çocuğu. Kim bilir ailesine ne aldırmak istiyordu. Tabi bir senedir oyuncakçı filan gördüğüm yok!

Çocukların istedikleri bir şey üzerine tutturmalarını bilirsiniz. Belki siz de onlardan biriydiniz. Benim böyle bir hatıram var mesela 🙂 İyi ki bana o montu almamışlar, demiştim daha o gün. Çünkü daha güzeli alınmıştı. Ama o alınmayan mont için de ilk anda neler hissettiğimi çok iyi hatırlıyorum. Dünyadaki tek mont o ama annemler bana onu almıyorlar, demek ki beni sevmiyorlar ve benim elimden de hiçbir şey gelmiyor! 🙂

Kitabımızın kahramanı Peri, sihirli bir değneğe sahiptir. Her şeyi tersine çeviren bir değneğe.. Annesi ona istediği uçurtmayı almayınca da değneğini bir sağa bir sola sallayıverir. Annesine bağlı kalmadan alış veriş yapabilmek istemektedir. Fakat bir şeyler olur, ters bir şeyler. Annesi, tıpkı kendisi gibi onu istiyorum, bunu istiyorum diye tutturmaya başlar. E anne bu, istediğini de alır tabi.

Yiyecekler, kıyafetler, eşyalar… Okurken bile yorulabiliyor insan, kınıyor içte içe bu kadını! (O kadın, içimizde bir yerlerde tanıdık mı yoksa?)

Kitap haliyle, eşyalarımızı kullanmak, alış veriş, gıda israfı konularına dokunduruyor ince ince. Bence, sadelik üzerine çalışan insanlar da bir kulak kabartmalı.

Kitabın sonunda pek tatlı bir liste bizi bekliyor. Bu kitabı kimlere ödünç vereceğim, listesi 🙂 İçerikle ne kadar uyumlu bir incelik değil mi? İstediğiniz isimlerle doldurabilirsiniz.

Harika Bir Uçurtma!

Yazan: Tülin Kozikoğlu

Resimleyen: Serkan Aka

İletişim Yayınları

1.Baskı 2019, 7+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: