abone ol: Makale | Yorum

Kar Fırtınasında

0 yorum
Kar Fırtınasında

Kar gelir, kar geliyor, eli kulağında vs derken, nihayet geldi. Ben de kar gelsin de öyle bahsedelim bu kitaptan, ne güzel olur diye düşündüğüm için, biraz beklettim. Sanırım görüp görebileceğim kar ancak bu kadar, bizim buralara pek yağmıyor. Velhasıl Kar Fırtınasında kitabını okumanın tam vakti.

Okumak dedim ama kelimelerden değil. Bu defa resimli, yazısız bir kitap var masamda. Gerçekten pek güzel, incelikli çizimlerle, hikayenin seyrini kolayca takip edebileceğimiz bir kitap.

Bir delikanlı ile babası, benim henüz keşfedemediğim bir nesneyi, çocuğun babasına göstermesi ile dışarı çıkmaya karar verirler. Dışarıda ise kar fırtınası vardır ve maalesef bir anlığına baba ile çocuk birbirinin elini bırakır.

Sonrasında çocuğun bir mağaraya sığındığını, geceyi orada geçirdiğini görürüz. Uyandığında ise mağarada yalnız olmadığını, hatta içerisinin epey kalabalık olduğunu görür.

Soğuk havalara sıcak bir dostluk hikayesi. Dediğim gibi resimlerden kurguyu takip etmek çok kolay. 4+ okuyucu ile gayet rahat ele alınabilir. Yaş büyüdükçe resimlerde keşfedeceğiniz detaylar artabilir, belki kurgunun şekli de değişiklik gösterebilir. Yorum zenginliği, okuyucunun ellerinde.

Şimdiden iyi okumalar.

Evvel Zaman İçinde Bir

Kar Fırtınasında

(Once Upon A Snowstorm)

Resimleyen: Richard Johnson

Bilgi Çocuk, Aralık 2019

4+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: