abone ol: Makale | Yorum

Komik Hediye

0 yorum
Komik Hediye

Tam 1,5 kitap sürdü. Ufak dinleyicimin uykuya dalması içi 1,5 kitap kafi geldi. İlkini özenle dinledi ve takip etti, sorular sordu fakat ikinciye geçişle beraber uyku sinyallerine yenik düşmeye başladı.

Kitap serileri için galiba bir önyargıya sahibim. Hem okuyup bitirmesi uzun sürecek kaygısı hem de belki her kitap aynı kalitede olacak mı endişesi… Fakat bu seri için kalite noktasında sıkıntı olmayınca hemen bitmemesi de problem olmadı. Gerçi kitapları emanet ettiğim bir delikanlı, kısa zaman sonra görüşmüş olmamıza rağmen bunu okudum, bunu da okudum diye seriyi sayıverdi.

Hangi seriden bahsediyorum? Erdem yayınlarından çıkan “Okumayı Seviyorum” serisi.

ø;

ø;

Seri 10 kitaptan oluşuyor. Her birinin yazarı farklı ve kitaplar Fransızca’dan tercüme. Bildiğim kadarıyla orijinal seri çok daha fazla kitaptan oluşuyor. Erdem yayınları ise seçtiği 10 kitabı yayımladı. Serisinin 2. de çıktı: Okumayı Seviyorum-2. Yakın zamanda onları da sitemizde konuk ederiz inşallah.

Serinin hikayeleri çocuk kitabı deyince pek çok insanın anladığı gibi edebi zevkten yoksun, basit cümleler, zenginliği törpülenmiş ifadelerle yazılmış metinler değil çok şükür ki. Hepsi de kaliteli edebiyat ürünü. Bu haliyle okumayı bilen herkes için birer hikaye kitabı diyebiliriz rahatlıkla. Serinin güzel bir yönü de kitaplardaki kahramanların içinde engelli yahut hipertaktif vs çocukların da bulunuyor olması. Ve neyse ki metinlerdeki kalite o çocukları ötekileştirerek, acımayla karışık merhametle gözümüzün içine sokarak hikayede var etmemiş.

Velhasıl hazır fuar zamanı iken, bu güzel seriyi edinme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Bizim ufaklık kapaktaki resimlere bakarak kız olanları seçip kendisine okumamı istediği için ona “Komik Hediye”yi okumuştuk. “Gerçekten komikti” dedi kitap bitince. Sonra diğer kitaba geçtik ama dediğim gibi tatlı bir uykuya dalıverdi.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: