abone ol: Makale | Yorum

Ramazan ve Çocuk

0 yorum
Ramazan ve Çocuk

 

 

Bugün elimdeki kitap “Çıkartmalı Etkinlikler” alt başlığı ile çıkmış Ramazan ve Çocuk çalışması. Ramazan Kitaplığı kategorisi açınca, etkinlik kitabı da olsa okuyucularımız için tanıtalım, yer verelim istedim.

Kapağı bir etkinlik kitabı göreceğim diyerek açtım. Fakat Ahmet Selim ile Zehra kardeşlerin başrolde olduğu bir hikaye ile karşılaştım. Yapılan şu ki, etkinlikler bu hikaye içine yerleştirilmiş. Kardeşlerin Ramazan ayı ile ilgili bilgileri öğrendikleri, deneyimledikleri bölümlerin arasında çeşitli etkinlikler okuyucuyu karşılıyor. Ramazan davulcusunun çocukları manilerle uyandırdığı bölümü okuduktan sonra, yoğurt kovasından pek de kolayca yapılabilecek bir davul etkinliğini görüyoruz.

Her sayfası koparılabiliyor kitabın. Belki de sayfa sayfa ilerlemek isteyenler için bu bir kolaylık olabilir.

 

Etkinliklerin bazısı çocuklar için hazırlanmış. Bir kısmı da ebeveynin desteği ile halledilebiliecek türden. Mesela kitapta çocuk iftarı için özel davetiyeler var. Çocuklar için iftar düzenlenecekse, annelerin desteği şart!

Kitabın orta kısmında çıkartmalar var. Bu çıkartmalar yerine göre etkinliklerde kullanılıyor.

Kitap, bayramla ve bayram etkinlikleri ile bitiyor. En sona yerleştirilen Ramazan ağacı bir tür hatıra özeti görevi görecek gibi. Ramazan boyunca çocuğun neler yaptığını derli toplu görsün, fark etsin istiyorsak, bu etkinlik bire bir.

Şimdiden iyi okumalar, keyifli oynamalar.

 

Ramazan ve Çocuk

Yazan: Esra Korkmaz

Resimleyen: Ercan Polat

Timaş Çocuk, Mayıs 2017

47 sayfa

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: