abone ol: Makale | Yorum

Şehrin Dini Yüzü

0 yorum
Şehrin Dini Yüzü

 

Geçen gün 1. kitabı Tarih Kokusu’nu tanıttığımız, El Emeğim İstanbul Etkinlikleri serisinin 3. kitabı ile bugün karşınızdayız. Kitap, Şehrin Dini Yüzü alt başlığını taşıyor.

Yine bir sürü, farklı zorluk derecelerinde etkinlikler 8-12 yaş arası çocuklarımızı bekliyor (arada büyükler de çözebilir bence). Kitap bize camilerin bölümlerini tanıtıyor, resim çizdiriyor, el becerileri için etkinlikler, çeşitli gözlemler yaptırıyor, konuşturuyor, sorduruyor, düşündürüyor, eğlendiriyor…

Şehrin dini yüzü demiş etkinlik kitabının alt başlığı olarak. Hal böyle olunca sadece camiler etkinlik alanı içine girmemiş. Aynı zamanda İstanbul’un her dine kucak açan yapısına yakışır şekilde kilise, sinagog, patrikhane vs.  de kitapta mevcut. İstanbul’daki diğer dini yapılar hakkında bilgi edinirken, onların misafir olduğu çeşit çeşit etkinlikleri de yapabiliyor okuyucu.

Kitabın son sayfasında bu kitabın bir son olmadığı, yepyeni etkinliklerin bizi beklediğine dair müjde yer alıyor. Daha önce de söylediğimiz gibi bu seri 10 kitaptan oluşuyor.

Ben müsaadenizle “Şemsi Paşa Pasajı’nda Sesi Büzüşesiceler” bulmacasını çözeyim. Şimdiden iyi eğlenceler.

 

El Emeğim İstanbul Etkinlikleri 3

Şehrin Dini Yüzü

Yazan: Bilge Çorlu

Çizim: Fatma Hande Soyyiğit, Şefika Nur Tarım

Yayın Danışmanı: Sevde Sevan Usak

İstanbul, 2017-31 sayfa

Trackbacks/Pingbacks

  1. İstanbul’un Renkleri, Desenleri - Çocuklar Okuyor - […] önce El Emeğim İstanbul Etkinlikleri serisinden, Tarih Kokusu ve Şehrin Dini Yüzü kitaplarını sayfalarımıza taşımıştık. Bu defa elimizde İstanbul’un Renkleri,…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: