abone ol: Makale | Yorum

Titrekdüşen ve Alkışkışlayan

0 yorum
Titrekdüşen ve Alkışkışlayan

Talihsiz İsimler Serisi kitaplarını kendimce, yeni bölümü çıkmış bir uzun dizi gibi, ara ara okuyordum. 3.sünden sonra daha fazla böyle okumaya gerek yok dedim kendi kendime. Titrekdüşen obasını Ergenekon’dan çıkartacak mı, iyi bir isim alacak mı hemen öğrenmek istedim.

Serinin 3. Kitabında Titrekdüşen ve Yarısıölük yine bir zorlu sınavın peşinden gidiyorlar. Bu defa Asena da onlara eşlik ediyor. Tabi yine talihsizlikler peşlerini bırakmıyor ama her işte bir hayır vardır neticede. İpeği bulmak istiyorlar, iyi bir isim almak istiyorlar, Boğakaçıran’ın sınavını alınlarının akıyla geçmek istiyorlar… Bir yandan da günümüz tabiriyle akran zorbalığı ile başa çıkmaya çalışıyorlar. Neyse ki bu kitapta beni çok sinir etmedi, şımarık oğlanlar.

4.kitabı mecburen sonraya bırakarak 5. Kitaba geçtim: Alkışkışlayan. En çok merak ettiğim soruların cevabını neyse ki kitapta bulabildim. Üçüncü kitaba göre biraz daha uzundu da, iyi oldu.

Kitabın sonunda yazarın kendini hikayeye dahil etmesi çok hoş bir şekilde gerçekleşmiş. Tatlı bir tebessümle bitirdim. Ayrıca yazar SON dememiş. Tatlı bir sonuç olsun demiş. Tabi “Dizi” diliyle söylersek sezon da bitti aslında dizi de… Ama belki başka bir mekanda, yeni karakterlerle yeni maceralar yaşar bizim Alkışkışlayan. Evet evet, bu kitapta da yeni bir isim aldı ama onu söylersem spoiler gibi olur.

Talihsiz İsimler Dizisi için şimdiden iyi okumalar dileyeyim… Daha önce söylemiştim muhtemelen ama tam çizgi filmi çekilecek bir kitap. Ebesiçeken ve Balabulan da şurada…

Talihsiz İsimler Dizisi 3

Titrekdüşen

Yazan: Neslihan Saltaş

Resimleyen: Emine Arslan

Nar Genç, 1.Baskı Eylül 2018, 111 sayfa

Talihsiz İsimler Dizisi 5

Alkışkışlayan

Yazan: Neslihan Saltaş

Resimleyen: Emine Arslan

Nar Genç, 1.Baskı Nisan 2019, 168 sayfa

Trackbacks/Pingbacks

  1. Aloğlan - Çocuklar Okuyor - […] İsimler Serisi’nin 4.kitabı eksikti hani bende, geçenlerde yazmıştım, hatırlarsınız. Meğer okunacak kitaplar arasına saklanmış, göz kırpıyormuş bana. Hemen masaya…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: