abone ol: Makale | Yorum

Allah’ı Neden Göremiyorum?

0 yorum
Allah’ı Neden Göremiyorum?

Eğer bir kitabın yazarını tanıyorsanız yahut çok dinlemişseniz şöyle bir etki oluyor, kitaplarını okurken: Onun sesiyle okumak! Yani sanki siz okurken, onu dinliyormuşsunuz gibi oluyor. Onun vurguları, onun tonlamaları… Bu kitabı okurken de sanki ben okumadım, sevgili Merve Gülcemal’i dinledim.

Bir serinin ilk kitabı ile karşı karşıyayız gibi duruyor. Kitabın en sonundaki “ebeveynler ve eğitimciler” için olan bölümde de, bu seriye mevzu olacak cevapların “akaid ve kelam ilimleri kaynaklı” olduğunu öğreniyoruz. Bir an evvel çıksa da, okusak diyor insan.

Gelelim kitabımıza, iç sayfalara. Belli ki pür neşe ve pür dikkat bir kız çocuğu var karşımızda. İncelemeyi, araştırmayı, görmeyi, hissetmeyi seviyor. Bütün bunlar arasında bağlantılar kurup, başka ve daha büyük sorularına cevap buluyor. Tabi bütün bunları yaparken de çocuklara da aynı yolu işaret ediyor ve muhtemelen onları da, daha önce dikkat etmedikleri noktalarda düşündürüyor.

Çocukların –bize göre- zor soruları karşısında panik olup, “mantıklı” açıklamalar yapmaya çalışırken daha beter bir bocalamada gibi görünebiliyoruz. Sanırım böyle kitaplar, o panik anları için kurtarıcı.

Şimdiden iyi okumalar.

Allah’ı Neden Göremiyorum?

Küçük Merve’nin Büyük Soruları 1

Yazan: Merve Gülcemal

Resimleyen: Rümeysa Abis

Editör: İlknur Koç Aytaç

Cezve Çocuk, Eylül 2020

4+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: