abone ol: Makale | Yorum

Herkese Yer Var

0 yorum
Herkese Yer Var

Anne karnından başlayan bir hikaye var Herkese Yer Var Kitabında. O günleri hatırlamıyor olsak da, anne karnı gibi bir yerde büyüyüp, gelişmek aslında oldukça ilginç. Doğuyoruz ve bir kucağa sığıyoruz. Gittikçe büyüyor alanımız, ihtiyaçlarımız. İşte kitap da cümle cümle çocuğu büyütüyor. Gökyüzünde, denizlerde herkese yetecek kadar yer olduğunu anlatıyor bize. Hayvanlar, yıldızlar yer için kavga etmezsek, insan öyle mi ya! İnsanların farklı farklı yerler, bazen çok küçük yerler için nasıl da kavga ettiğini gösteriyor. Sonra, başlarken küçük çocuk olan kahramanımız, epey yaş almış olmanın da tecrübesiyle bize bir sır veriyor.

Kitabın resimlemesini de yazar yapmış. Kendisi, toprak için kavga eden büyükleri gördüğü bir TV haberleri sonrasında bu eseri kaleme almaya başlamış. Kitabın sonunda bize bunu da anlatıyor.

Resimlemeler hoş detaylar var. Fakat bir iki detay muhtemelen bazı annelerin hoşuna gitmeyebilir, anne karnındaki çocuk çizimi gibi. Karar sizin.

Bu günlerde dünyada herkese yetecek kadar yer olduğunu hepimiz daha iyi görüyoruz. Belki dışımızdaki dünyadaki yerleri biraz bırakıp, içimizin geniş coğrafyasına biraz göz atsak fena olmayacak. Orada da herkese yer var 😉

Şimdiden iyi okumalar.

Herkese Yer Var

There is Room for Everyone

Yazan ve Resimleyen: Anahita Teymorian

Çeviren: Abdulkerim Enes Esen

Ocak 2020, Nar Çocuk

6+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: