abone ol: Makale | Yorum

Saat Kaç?

0 yorum
Saat Kaç?

Zaman en çok önem verdiğim, ilgimi çeken konulardan biridir. Zamanı iyi kullanmakla ilgili püf noktalarını dinlemeye bayılırım. O yüzden bu kitabı okurken de keyif aldım. Çünkü küçüklere “saat’i öğretiyor. Açıkçası ben akrep ile yelkovanı kendi kendime zihnimde kodlayana kadar karıştırır dururdum. Yine kendimce, bir çocuğun saat okumayı öğrenmiş olmasına pırıldak gözlerle sevinirim.  

Kitap bilgi kitabı. Saate neden ihtiyacımız olduğunu kısaca ama yerli yerinden anlattıktan sonra, saati, dakikayı, analog saati, A.M,. P.M vb. kavramları  öğretiyor. Fakat bunu yaparken arka planda akan bir hikaye de var. Kahramanların adını bilmesek de bir robot, dört çocuk ve bir uzaylı da var. Çocukların mekikle uzaya gidişi, uzay yürüyüşleri, uykuları, yemekleri vs saatler üzerinden anlatılıyor. Kitaptaki akış, saate uygun olarak ilerliyor. Bu yüzden sıkıcı değil ve takibi kolay.

Vakti iyi değerlendirmek şart, iyi işler yapabilmek istiyorsanız. Kitapta da dediği gibi zaman çok hızlı geçiyor! Şimdiden iyi okumalar.

Saat Kaç?

Telling Time

Yazan: David A. Adler

Resimleyen: Edward Miller

Çeviren: Ece Çavuşlu

Mart 2020, 32 sayfa

İthaki Çocuk

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: