abone ol: Makale | Yorum

1 Para Kaç Paradır?

0 yorum
1 Para Kaç Paradır?

Pek şirin bir hikaye, güzel çizimler ile yeni kitabımız 1 Para Kaç Paradır? Çocukken size de olur muydu, mesela 100 liralık bir banknot yerine 10 tane 10 liralık baknotunuz olduğunda kendinizi daha zengin hisseder miydiniz? Öyle ya da değil, küçük bir çocuk için para durumunu anlamak ciddi bir mesele gerçekten. Sırf üzerine büyükler tarafından rakamlar yazıldı diye, biri diğerinden daha çok şey alıyor. Ne alınıp alınmayacağını kestirmek de kolay değil. Üstelik metal olanlar daha az değerli oluyor.

İşte bizim kahramanımız küçük kız da ilk parası ile tanışıyor hikayede. 1 para. Ve o parayla neler yapıp yapamayacağını keşfediyor. Parayı saklamak zor olduğu için en kolay yolun onu harcamak olduğunu söylediği yerde gülümsedim epey. Fakat bizim kızçe, istediği şeyler için 1 paranın yetmediğini gördü. En sonunda paranın pek de önemli olmadığını anladı.

Para ile ilişkimiz yani paraya verdiğimiz değer, çevremizdeki insanların tutumları ile çok ilgili. Pek çok şeyde olduğu gibi. Ve sevdiğimiz şeyler için bazen para yetmiyor bazen hiç gerekmiyor. Para için kendimizi paralamaya gerek yok velhasıl.

Tekniği ile resimlerini pek beğendiğim, güzel bir hikayesi ile 1 Para Kaç Paradır? Okuyucusunu bekliyor.

Para ile ilgili bir de şu kitabı okumuştuk.

1 Para Kaç Paradır?

Yazan: Hilal Gürsu

Resimleyen: Müjde Başkale

1.Baskı Mart 2020, Hep Kitap

6+

Trackbacks/Pingbacks

  1. Mutlaka Almalıyım Turuncu 430 - Çocuklar Okuyor - […] önce para üzerine kitaplar (Süper Kart, 1 Para Kaç Paradır?) tanıtmıştım burada. Demek ki, harcamak üzerine yeni kitaplar da…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: