abone ol: Makale | Yorum

40 Hadis 40 Etkinlik

0 yorum
40 Hadis 40 Etkinlik

Hafta sonunda bir etkinlik kitabı ekleyelim Ramazan Kitaplığımıza. Hazır yaz da geliyor, listelere alınmak istenebilir 😉 40 Hadis 40 Etkinlik oldukça iyi hazırlanmış bir içeriğe sahip.

Adı üstünde tam 40 hadis için 40 farklı etkinlik hazırlanmış. Etkinliklerin çeşitliliği doğrusu çok hoşuma gitti. Matematik alıştırması yaptıracak etkinlikler de var, dikkat becerisi isteyen de… Bazıları mantık istiyor, bazıları sabır… Bir de birkaç beceriye birden hitap eden alıştırmalar var ki, onlar favorim oldu.

 

Hem dini içerik, hem etkinlik bir arada olunca bazen “kolaya kaçıldığını” görüyoruz malesef. Bu kitapta epey dikkatle, özenle çalışıldığı belli. Çocukların gerçekten uğraşacağı, sona varınca keyif alacağı etkinlikler hazırlanmış.  Her bir etkinlik de bir hadisin manası üzerinden hazırlandığı için rahatlıkla Ramazan Kitaplığımıza alabiliriz bu çalışmayı dedik.

Geçenlerde birkaç çocukla bu tür kitaplar üzerine konuşuyordum. Onların da istediği gibi kitapta cevap anahtarı da var. Eh, sonuçlar doğru mu kontrol etmek istiyoruz ne de olsa hepimiz 🙂

Kitap 56 sayfa. 5 yazarın emeği, 6 çizerin resimleri var. İçerik epey zengin yani. Şimdiden iyi eğlenceler.

 

40 Hadis 40 Etkinlik

Editör: Hatice Işılak Durmuş

Edam-Birdirbir Kitaplığı

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: