abone ol: Makale | Yorum

Allah Kimleri Sever

0 yorum
Allah Kimleri Sever

7 kitaplık bir seri var bugün masamda: Allah Kimleri Sever serisi. Allah hepimizi çok seviyor elbet ama bazı kullarını daha çok sever ya da şöyle diyelim, bazı güzel davranışlarla süslenmiş kullarını daha çok sever. İşte onlardan 7 tanesini anlatan 7 hikayeden oluşuyor bu seri.

Her kitap, bir ayetteki özellikten yola çıkmış görünüyor. Böylece iyilik edenler, sabredenler, güzel davrananlar, adaletli davrananlar, temiz olanlar, tövbe edenler ve tevekkül edenler bu hikayelere konuk oluyor. Aslında Hafsa ve Zeyd adlı iki kardeşin ve ailelerin hayatına konuk oluyor bu özellikler.

Hikayelerde okurun seviyesine göre bu kavramlar işlenmiş. Sanırım “Tövbe” başlığını görünce, ebeveynler ya da öğretmenler hemen merak etmiş olmalı. Evet çocukların günahı yok ama çocuklar da kötü davranabilirler. Hatalı davranışların telafisinin ve hatta bir yaptırımının olduğunu bilmeleri önemli diye düşünüyorum ve tabi yaş seviyelerine uygun olarak.

Özellikle değerler eğitimi programlarında rahatlıkla faydalanılabilecek hikayeler var bu kitaplarda. Şimdiden iyi okumalar dilerim.

Allah Kimleri Sever

Yazan: Rabia Aktaş

Resimleyen: Özlem Yüceaka

1.Baskı Mart 2018, 16 sayfa

Siyer Çocuk Yayınları, 6+

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: